Pozytywny wpływ hard forku Shapella na kurs Ethereum

Po hard forku Shapella, Ethereum osiąga najwyższy poziom od 11 miesięcy

Od czasu hard forku Shapella 12 kwietnia, Ethereum odnotował wzrost cen o prawie 10%.

Kurs ETH przekroczył 2100 USD

Ponad 1 milion ETH o wartości 2,1 miliarda dolarów zostało wycofanych z łańcucha Beacon Chain Ethereum w ciągu pierwszych czterech dni hard forka Shapella. Kurs Ethereum przekroczył 2100 dolarów po raz pierwszy od 11 miesięcy.

Według danych z beaconcha.in, 1,03 miliona wypłat ETH pochodziło z 473 700 wniosków o wypłatę. Przy czym sobota, 15 kwietnia, była największym dniem wypłat na poziomie 392 800 ETH.

Spośród aktywnych walidatorów prawie 87% lub 469 000 z 540 000 jest teraz w stanie wypłacić swój postawiony Ether.

Pozytywny wpływ Shapalli na kurs ETH

Początkowo członkowie społeczności Ethereum byli podzieleni co do wpływu, jaki hard fork Shapella będzie miała na kurs Ethereum. Jednak jak się okazało pierwsze cztery dni przyniosły blisko 10% wzrost kursu.

Liczby są mało „niespodzianką” dla Lachlana Feeneya, dyrektora naczelnego firmy konsultingowej i programistycznej Labrys. Powiedział on, że wielu walidatorów ponownie stawia Ether z powrotem na łańcuch nawigacyjny:

„Większość ETH, które zostały wycofane w ciągu ostatnich kilku dni, w rzeczywistości wraca prosto do The Beacon Chain. Walidatorzy chcą zwiększyć swoje zaangażowanie. Tak bardzo, że obecnie udział netto rośnie”.

Biorąc pod uwagę obecny klimat makroekonomiczny, Feeney powiedział, że wielu wczesnych inwestorów chciało zakończyć obstawianie po 30 miesięcznym oczekiwaniu.

Przeczytaj także: Złoto chroni inwestorów przed monetarnym chaosem Fed

Obstawianie Ethereum jeszcze bardziej popularne

Feeney uważa, że w perspektywie średnio- i długoterminowej hard fork Shapella zwiększy tylko ilość postawionych Etherów. Oczywiście wzmocni to Ethereum na poziomie konsensusu:

„Hard fork Shapella jest masowym wydarzeniem ograniczającym ryzyko, w perspektywie średnio- i długoterminowej. Dlatego więcej ETH będzie obstawiane przez klientów. Przewidujemy, że w niezbyt odległej przyszłości osiągniemy rekordowy poziom obstawiania Ethereum”.

Markus Thielen, szef badań w platformie aktywów cyfrowych Matrixport, powiedział, że zamknięcie usługi stakingowej na giełdzie kryptowalutowej Kraken mogło przyczynić się do lepszych wyników:

„Problemy giełdy Kraken pomogły w osiągnięciu wysokiego poziomu obstawiania. Będzie to miało jednak tylko tymczasowy efekt, ale obserwujemy również znaczny popyt ze strony inwestorów. Mogą oni teraz obstawiać z większą widocznością płynności obstawionych pozycji”.

Thielen powiedział, że spodziewa się, że duża ilość niewykorzystanego Etheru z Krakena zostanie „recyklingowana” z powrotem do Łańcucha Beacon za pośrednictwem innych podmiotów.

Thielen przewiduje, że pozytywna akcja cenowa ochłodzi się w tym tygodniu w związku ze zwiększoną presją sprzedaży. Uważa jednak, że Shapella ostatecznie przyciągnie więcej inwestorów instytucjonalnych do postawienia na Ethereum.

Kamień milowy wielkości 1 miliona to wzrost o 500% w porównaniu z przewidywaniami z 11 kwietnia. Firma Glassnode, która szacowała, że tylko 170 000 Etherów nie zostanie obstawionych po pierwszym tygodniu Shapella.

Firma analityczna Nansen przewidywała, że 1,4 miliona Etherów zostanie wycofanych po kilku pierwszych dniach hard forka Shapella.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze