Popularny raper wprowadza na rynek cyfrowy paszport NFT

Snoop Dogg, bo o nim mowa, zabiera fanów w cyfrową podróż za sprawią serii NFT Passport.

Seria Snoop Dogg Passport jest opisywana jako „pierwszy w historii rozwijający się przedmiot kolekcjonerski”. Ma on na celu dostarczenie fanom muzyka szeregu ekskluzywnych treści i możliwości. Zyskają oni dostęp do zakulisowych materiałów filmowych i unikalnych zdjęć, będą też mogli dokonywać zakupu specjalnie przygotowanych dla nich przedmiotów oraz słuchać wyselekcjonowanych playlist.

Na żywo i jak nigdy dotąd

Token pozwoli fanom Snoopa śledzić jego życie podczas letniego tournee. – Dzięki serii Passport mogę dać moim fanom możliwość podróżowania ze mną po świecie. Nikt nigdy tego nie zrobił. Zawsze byłem pionierem, a cyfrowy merch jest częścią przyszłości. Mam nadzieję, że inni artyści zobaczą, co robię i będą kontynuować innowacje na własną rękę – powiedział artysta.

Wraz z rozpoczęciem trasy koncertowej 7 lipca br., raper uruchomi również Snoop Selects, wyselekcjonowaną kolekcję prac wybranych artystów NFT, która zostanie bezpłatnie udostępniona wszystkim posiadaczom Snoop Dogg Passport. Do pierwszej grupy artystów, którzy zostaną zaprezentowani odbiorcom w ramach tej inicjatywy, należą Coldie, Terrell Jones i Alien Queen.

Projekt został opracowany we współpracy z platformą Web3 Transient Labs. Chris Ostoich, dyrektor operacyjny firmy, przyznał, że szukał sposobów na wykorzystanie blockchaina do oferowania wyjątkowych doświadczeń, a współpraca ze Snoop Doggiem mu to umożliwiła.

Zobacz też: Nareszcie! Kraken NFT z wsparciem dla Ethereum, Solana i Polygon

Wizjoner i entuzjasta NFT

Nie jest to pierwszy projekt Snoop Dogga w NFT, ponieważ raper jest bardzo aktywny w tej przestrzeni. Przez wiele osób jest uznawany za znaczącą postać mającą duży wpływ na rozwój niewymienialnych tokenów oraz przedsięwzięć związanych z kryptowalutami. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w marcu br. muzyk stał się współwłaścicielem platformy Shiller, która zapewnia transmisje na żywo. Aplikacja ma na celu połączenie technologii Web3 z treściami przesyłanymi strumieniowo w czasie rzeczywistym.

Obserwatorzy rynku są zdania, że chociaż Snoop Dogg Passport jest jednym z wielu fandomowych przedsięwzięć opartych na blockchainie, jego wyjątkowy charakter może pomóc w ustanowieniu nowego paradygmatu dla innych artystów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze