PolkaWorld zamyka działalność! Społeczność Polkadot krytykowana przez jej założyciela

Największa społeczność Polkadot w Chinach, znana jako PolkaWorld zatrzymała swoją działalność. Założyciel tego projektu wyraził swoje obawy co do zasadności jednego z największych ekosystemów w branży.

PolkaWorld, ogłosiła na platformie X (Twitter), wskazując na OpenGov, inicjatywę Polkadot mającą na celu dalsze rozwijanie zdecentralizowanego zarządzania, jako główny powód zakończenia swojej działalności. Według PolkaWorld, wprowadzenie OpenGov uczyniło zarządzanie pieniędzmi „kontrowersyjnym aspektem” i skutkowało „odrzuceniem przez długoterminowych uczestników oraz organizacje”. Dodatkowo wielu z nich teraz opuszcza ekosystem Polkadot.

W swoim ogłoszeniu PolkaWorld wyjaśniła, że społeczność obawia się zamiany środków ze skarbca na gotówkę. Przypuszczalnie z powodu presji podaży i dlatego często głosuje przeciwko wszystkim propozycjom.

PolkaWorld zakończyła swoją wiadomość jednak pozytywnym akcentem:

Mamy bardzo optymistyczne podejście do tych wszystkich zmian. OpenGov ma swoje wady, ale to również aktualizacja i optymalizacja dla Polkadot. Powinniśmy dostosować się do zmieniających się zasad i kierować system na właściwą ścieżkę, zamiast się wycofywać. Dajmy mu trochę czasu, aby zobaczyć, jak się wszystko poprawia.

Zobacz też: W jakich sektorach sztuczna inteligencja będzie miała największy wpływ? Raport Moody’s Investors Service

Co dalej z Polkadot?

Co ciekawe, post PolkaWorld został zacytowany nad wątkiem składającym się z 25 postów, opublikowanym przez Markiana Ivanichoka. Ivanichok jest założycielem ekosystemu Polkadot. W wątku Ivanichok opowiedział o początkach start-upu, kiedy to Polkadot był „obiecującą technologią”. Jednak założyciel szybko wyraził swoje frustracje dzisiejszym stanem ekosystemu Polkadot. Według niego wraz z czasem stało się dość oczywiste, że brakuje użytkowników oraz zrozumienia biznesowego w Polkadot. Dodał, że „nasza wizja i wartości zaczęły się rozbiegać… Naiwnie myśleliśmy, że możemy to zmienić. Przyciągnąć więcej użytkowników i firm, rozpocząć generowanie rzeczywistego ruchu w świecie. I naprawdę bardzo mocno próbowaliśmy”.

Szczegółowo opisano również, jak propozycja złożona przez 727 Ventures, której Ivanichok jest także założycielem, dotycząca wydarzenia rozwoju biznesu offline, została odrzucona przez głosujących w DOT. Więcej krytyki pod kątem DOT można przeczytać w całym wątku na X:

Polkadot był jednym z kilku projektów dominujących na scenie kryptowalutowej i w nagłówkach prasowych w trakcie bessy w 2021 roku, a fakt, że jego założyciel jest współzałożycielem Ethereum, był dużą zaletą i pomagał w budowaniu zaufania.

polkadot
Wykres Polkadot z ostatniego roku. Źródło: coinmarketcap

DOT był ulubieńcem świata kryptowalut, ciesząc się adopcją instytucjonalną i kapitalizacją rynkową wynoszącą niemal 53 miliardy dolarów. Od tego czasu jednak jego kapitalizacja rynkowa straciła ponad 90% swojej wartości, a problemy w ekosystemie zaczynają się pojawiać, jak pokazują powyższe komentarze.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze