Politycy chcą płacić w restauracjach swoimi BTC

Amerykański senator Ted Cruz chce móc płacić za swoje posiłki kryptowalutami, kiedy on i inni politycy są w Waszyngtonie, wypełniając swoje zobowiązania prawne.

W tym tygodniu przedstawiciel z Teksasu przedstawił propozycję, aby wymagać od dostawców automatów sprzedających Kapitol Stanów Zjednoczonych instalowania urządzeń akceptujących płatności w walutach cyfrowych.

Jeśli propozycja zostanie przyjęta, wymagałaby od Architekta Kapitolu, Sekretarza Senatu i Dyrektora Administracyjnego Izby Reprezentantów zatrudniania wyłącznie wykonawców usług gastronomicznych i operatorów automatów sprzedających, które akceptują kryptowaluty.

Uchwała obejmuje również restauracje i sklepy z pamiątkami zlokalizowane w budynku Kapitolu, w którym mieszczą się obie izby Kongresu. Punkty te również musiałyby akceptować kryptowaluty jako środek płatniczy.

Wniosek został przedstawiony w tym tygodniu, 25 stycznia, jak widać na stronie internetowej organu ustawodawczego.

Nie jest jasne, czy prawodawcy spodziewają się spotkać w celu głosowania nad wnioskiem lub kiedy może zapaść decyzja w tej sprawie.

Cruz kilkakrotnie wypowiadał się na korzyść Bitcoina i branży walut cyfrowych. Republikański polityk wyraził swoje poparcie dla przemysłu wydobywczego kryptowalut w Teksasie, mówiąc w zeszłym roku, że chce, aby ten stan był „oazą na Ziemia dla Bitcoina i kryptowalut”.

Amerykański senator ujawnił również wcześniej swoje inwestycje w aktywa cyfrowe. Na początku 2022 roku ujawniono, że Cruz kupił Bitcoiny o wartości od 15 000 do 50 000 USD. Mówił również otwarcie o potrzebie większej wiedzy członków Kongresu, jeśli chodzi o nową klasę aktywów.

To nie jedyny senator wypowiadający się pozytywnie o BTC i kryptowalutach. Inni amerykańscy politycy również pracują nad upowszechnianiem cyfrowych aktywów. W zeszłym miesiącu Pat Toomey złożył wniosek, który ma na celu zapewnienie wskazówek dotyczących regulacji stablecoinów. Tymczasem Cynthia Lummis, przedstawicielka Wyoming, przedstawiła bardziej ambitną propozycję regulacji sektora.

Jakiś czas temu rząd USA zaproponował poprawkę do Ustawy o podstawowych władzach Departamentu Stanu z 1956 r., która od teraz ma zawierać informacje na temat nagród i wypłat kryptowalut.

Proponowana poprawka mogłaby zapewnić większą przejrzystość wydatków Departamentu Stanu na nagrody w kryptowalutach. Po przyjęciu tej zmiany, politycy mieliby wzajemny wgląd w swoje wpływy z wirtualnych walut. Taka otwartość na kontrolę pomoże rządowi federalnemu budować pozytywny obraz wykorzystania kryptowalut. Ponadto zmniejszy obawy o nielegalne działania z użyciem wirtualnych funduszy, co jest głównym argumentem używanym przez decydentów przeciwko kryptowalutom.

Komentarze