PILNE: KuCoin pozwane, Ethereum w opałach, token Huobi spada o 90%! Kryptowaluty mają Dzień Sądu?

Kolejna porcja złych wiadomości w bardzo krótkim czasie. Kryptowaluty nie mają dzisiaj ani chwili wytchnienia.

Giełda KuCoin ma problemy z prawem. Kryptowaluty zagrożone?

Prokurator Generalny Nowego Jorku Letitia James oświadczyła właśnie, że pozywa popularną giełdę kryptowalut KuCoin za nielegalną działalność w jej jurysdykcji. Jak dodała, jest to ósma kampania tego typu w ostatnim czasie wymierzona w „nieprzejrzyste platformy do handlu kryptowalutami” które stanowią według niej zagrożenie dla mieszkańców Nowego Jorku. Wcześniej amerykańska Komisja ds Papierów Wartościowych i Giełd pod przewodnictwem Gary’ego Genslera wytaczała te działa przeciwko giełdzie Kraken, Binance, i wielu innym uczestnikom rynku.

Co więcej, prokurator James zaznacza w nim, że kryptowaluta Ethereum, podobnie jak LUNA czy UST są „niezarejestrowanymi papierami wartościowymi” i projektami, które obiecywały inwestującym w nie zyski w przyszłości. Może to oznaczać poważne problemy dla projektu-dziecka Vitalika Buterina, jednak sam pozew p. James to jeszcze nie koniec świata.

Pełną kopię dokumentu możecie zobaczyć tutaj:

Eksplozja nuklearna na giełdzie Huobi

Spadki na Bitcoinie dzisiejszego wieczoru zaskoczyły bardzo wielu uczestników rynku. Niewielu z nich zdawało się jednak zauważyć, że w tle krachu miała miejsce prawdziwa implozja tokenu $HT, należącego do jednej z wiodących giełd kryptowalut- Huobi. Token nagle gwałtownie stracił na wartości, spadając z poziomu ok. 5 USD do poziomu ok 0,5 USD, co stanowi spadek aż o 90%! Kupujący błyskawicznie zwietrzyli okazję i rzucili się do zakupów. Ostatecznie token zanotował w ciągu bardzo krótkiej sesji spadek o 9/10 swojej wartości oraz gigantyczną pompę. Aktualna cena monety HT wynosi ok. 3-4 USD za sztukę i powoli wydaje się stabilizować.

Obserwatorzy w mediach społecznościowych drapią się po głowach próbując znaleźć przyczynę. Czy Huobi jest niewypłacalne? A może ktoś posiada informacje poufne?

Zapewne dowiemy się niedługo.

Korekta po ostatnich wzrostach na rynku kryptowalut trwa i trzeba przyznać że jest dużo bardziej bolesna niż wielu przewidywało.

Zobacz też: ByBit wstrzymuje przelewy w USD. Co się dzieje?

Może Cię zainteresować:

Komentarze