PEPE leci na łeb na szyję, ale ten wieloryb (znowu) decyduje się na zakup tokenów za ponad pół miliona dolarów!

Memecoin PEPE zaliczył ostatnio gwałtowny spadek wartości o około 20%. Wydarzyło to się głównie z powodu niedawnych modyfikacji w portfelu oraz obaw dotyczących potencjalnej manipulacji (rugpull) przez deweloperów. Tę okazję wykorzystał „duży” posiadacz PEPE. Wydał on 320 Ethereum o wartości 529 000 dolarów, aby nabyć 640 miliardów tokenów.

Według posta platformy analitycznej blochckain – Lookonchain wieloryb zakupił tokeny po średniej cenie zakupu wynoszącej 0,000001163 dolarów.

Jest to kontynuacja wcześniejszych działań. Wcześniej, 5 czerwca 2023 roku wieloryb wykorzystał 280 Ethereum (równowartość 507 000 dolarów) na zakup 500 miliardów tokenów PEPE. Ponadto 6 maja tego roku wieloryb zainwestował 253 Ethereum (o wartości 481 000 dolarów) w celu nabycia 164 miliardów tokenów memecoina.

Wykorzystując okazję, jaką stworzyła tym razem obniżona cena PEPE po szybkiej wyprzedaży, wieloryb ten zdaje się działać szybko. Moneta doświadczyła wzrostu aktywności sprzedażowej, co prawdopodobnie skłoniło wieloryba do działania. Zamieszanie skupiło się wokół modyfikacji wprowadzonych do portfela multisig zarządzanego przez deweloperów.

Zobacz też: Bored Ape Yacht Club pozywa dom aukcyjny, a ten się broni. Kto ma rację w tej sprawie?

PEPE w tarapatach?

Około 16 milionów dolarów w tokenach zostało przesłane z portfela multisig deweloperów na różne giełdy kryptowalutowe. Stanowiło to około 3,8% całkowitej podaży. Deweloperzy dokonali także zmiany w portfelu multisig, redukując liczbę wymaganych podpisów do zatwierdzania transferów (z pięciu na osiem, do zaledwie dwóch wymaganych). To pierwszy raz, gdy tokeny memecoina trafiły z portfela projektu na giełdy. To wydarzenie może kwestionować przewidywania niektórych inwestorów, którzy widzieli w PEPE potencjał bycia głównym memecoinem. Opisywany coin związany jest z postacią „Pepe the Frog”, która stała się popularnym memem w Internecie.

pepe
Wykres PEPE/USDT, H4. Źródło: tradingview

Zmiany wprowadzone w kluczowej strukturze finansowej projektu naturalnie rodzą obawy o potencjalny „rug pull”, czyli zniknięcie deweloperów z funduszami inwestorów. W wyniku tych wydarzeń wartość niegdyś popularnej monety mem spadła o ponad 20% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze