PayPal | Kryptowaluty potrzebują regulacji

Dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, uważa, że wizja ​​w pełni bezgotówkowego społeczeństwa z obsługą kryptowalut wymaga regulacji władz, aby móc dalej się rozwijać.

Według dyrektora generalnego PayPal, Dana Schulmana, branża kryptowalut musi ściśle współpracować z organami regulacyjnymi, jeśli chce mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie.

Przemawiając na konferencji Web Summit, Schulman zaproponował, że liderzy branży i społeczność muszą współpracować z organami finansowymi i regulacyjnymi, jeśli kryptowaluty i aktywa oparte na blockchain mają zostać masowo przyjęte przez społeczeństwo.

Przetrwanie Bitcoina i kryptowalut wymaga fundamentalnej zgodności z przepisami

Omawiając przejście na bezgotówkowy system płatności i erę transakcji bezkontaktowych na rynku globalnym, szef PayPal rozmawiał z gospodarzem Squawk Box, Andrew Rossem Sorkinem, mówiąc:

„Jest tylko jeden sposób, aby do tego podejść, a mianowicie współpraca z regulatorami. Częścią tych podstawowych możliwości jest zgodność z przepisami, pełne zrozumienie bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem, wszystkie kontrole finansowe, kontrole FinCEN, kontrole przeciwdziałania praniu pieniędzy. Bez tego naprawdę nie możesz znaleźć się na tej arenie. […] Musisz to mieć ”.

Dzięki niedawnemu posunięciu PayPal, aby uruchomić obsługę kryptowalut, Schulman zainwestował czas, fundusze i energię, aby rozwiązanie było zgodne z obowiązującymi regulacjami. PayPal, jako pierwsza firma, która uzyskała licencję BitLicense w Nowym Jorku, zasugerowała, że jakakolwiek zmiana w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego musi mieć odpowiednie uprawnienia, aby była trwała.

„Silny nadzór regulacyjny jest niezwykle ważny i nie mam z tym żadnego problemu”.

Argumentem Schulmana, który teoretycznie może być sprzeczny ze zdecentralizowaną naturą Bitcoina, jest to, że nadzór władz finansowych pomoże chronić użytkowników przed praniem pieniędzy i nielegalną działalnością:

„Silny nadzór regulacyjny jest niezwykle ważny i nie mam z tym żadnego problemu”.

Schulman uważa, że chociaż bitcoin i inne kryptowaluty zostały zaprojektowane w celu uniknięcia ingerencji rządu, nadzór finansowy wynikający z przepisów zapewni inwestorom więcej spokoju, co doprowadzi wprost do adopcji.

Przy większym pozytywnym wpływie danych regulacyjnych, ostrożni inwestorzy mogą być bardziej skłonni do kupowania w świecie walut blockchain, co może doprowadzić do ogólnego odejścia od rynku opartego na gotówce.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze