„Okno na Bitcoin się zamyka”. Firmy nie zdążą wsiąść do pociągu?

Podczas gdy tradycyjny sektor finansowy zaczyna coraz bardziej angażować się w sprawy aktyw cyfrowych, wiele osób z branży zdaje się twierdzić, że „przyszłość bankowości to Bitcoin i kryptowaluty”. Istnieje szereg różnych opinii na temat tego, co by się stało, gdyby obecne tendencje pozostały niezmienione.

Zegar tyka dla inwestorów detalicznych

Cameron Winklevoss, współzałożyciel Gemini, ogłosił na przykład rozpoczęcie „wielkiej akumulacji Bitcoinów” pomiędzy inwestorami detalicznymi a instytucjami finansowymi.

Zasugerował, że ze względu na rosnące zainteresowanie firm, mogłoby dojść do żarliwej rywalizacji o nabywanie czołowego aktywa między tymi dwiema klasami inwestorów.

Porównał on kupno Bitcoinów przed wprowadzeniem do publicznego obiegu funduszy ETF do zdobycia udziałów w firmie przed jej pierwszą publiczną ofertą. Dodał, że „śluzy” do zakupu BTC szybko się zamykają.

Inwestujący w Bitcoin Anthony Pompliano, wyraził przekonanie, że między Wall Street a mniejszymi inwestorami może dojść do przeciągania liny. Podkreślił, że inwestorzy detaliczni mogą odmówić sprzedaży Wall Street, co na pewien czas uczyniłoby Bitcoin „wysoce niepłynnym”.

Pompliano zauważył, że „mamy instytucje i osoby, które starają się zdobyć swoją część ze skończonej puli 21 milionów Bitcoinów”.

Inwestor detaliczny ma przewagę 15 lat i zgromadził wszystkie wydobyte i wprowadzone do obiegu Bitcoiny, ale 68% z nich nie zostało ruszonych już od roku.

Anthony Pompliano

Przewiduje on, że wzrost popytu spowoduje zmianę ceny. „Bitcoin przeszedł od 0 do prawie biliona dolarów kapitalizacji rynkowej z prawie zerowym udziałem instytucji” – mówi.

Może Cię zainteresować: Obrzydliwy krypto hazard kwitnie. Możesz postawić nawet na… śmierć lub życie!

ETF Bitcoin kwestią czasu

Dylan LeClair, ekspert od Bitcoin, przewiduje, że jego cena jest „ekstremalnie nieelastyczna.” Dodaje jednak, że żadne wnioski o ETF nie zostaną zatwierdzone przez SEC do początku 2024 roku.

Na przekór przeszkodom, branża finansowa raczej z optymizmem patrzy na przyszłość kryptowalut. Wielu ekspertów wierzy, że rosnące zainteresowanie instytucji sprawi, że Bitcoin zyska jeszcze większą wartość i renomę. Nawet jeśli SEC nie zatwierdzi żadnego wniosku o ETF do 2024 roku, entuzjaści są przekonani, że to tylko kwestia czasu.

Czy Bitcoin stanie się nowym standardem w bankowości? Czas pokaże. Jedno jest pewne – sektor finansowy nigdy nie będzie już taki sam.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze