Odważna teza pani ekspert. „W 2030 kryptowaluty będą warte 25 bilionów dolarów”

Cathie Wood, dyrektor generalna ARK Invest, znana z odważnych prognoz, podzieliła się swoją najnowszą wizją przyszłości rynku kryptowaluty. W niedawnym wywiadzie dla CNBC przewiduje, że jego wartość wzrośnie do imponujących 25 bilionów dolarów do 2030 roku.

Bitcoin i inne kryptowaluty w oczach Wood

Ta prognoza pojawia się w momencie, gdy ARK Invest przygotowuje się do wprowadzenia pięciu nowych funduszy ETF skoncentrowanych na różnych aspektach rynku krypto, we współpracy z 21Shares. Wood wyraziła podziw dla pytań zadawanych przez SEC, jednocześnie wyrażając zdziwienie co do rzekomej niechęci przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, do Bitcoina.

Zauważyła, że rynek kryptowalut przeżywa obecnie okres wzrostu, co częściowo może być wynikiem spekulacji na temat zatwierdzenia ETFów. „Z pewnością jest pewna anticipacja. Może dojść do wyprzedaży po wiadomości,” powiedziała.

Mimo to, Wood podkreśla znaczenie podstawowych fundamentów w ocenie wartości Bitcoina. Wskazuje na miesięczne raporty ARK Invest, które wskazują na byczy trend na rynku. „Wygląda na to, że to rynek byka,” stwierdziła.

Zobacz także: W tym kraju w sercu Europy królują kryptowaluty. Akcje i ETF-y w tyle!

Wzrost i potencjał rynku krypto

Aktualna kapitalizacja rynkowa rynku krypto wynosi 1,45 biliona dolarów według danych CoinGecko. Wood zwróciła uwagę na odporność i potencjał Bitcoina, zwłaszcza w czasach niepewności ekonomicznej. „Bitcoin wzrósł z 19 000 do prawie 30 000 dolarów, kiedy akcje [regionalnego banku] załamywały się… w Bitcoinie nie ma ryzyka kontrahenta,” powiedziała.

Już wcześniej przewidywała, że cena Bitcoina może osiągnąć zadziwiające 1,5 miliona dolarów za coina. Jej zaufanie wzrosło po kryzysie bankowym w marcu, gdy postrzegała flagową kryptowalutę jako zabezpieczenie przed ryzykiem kontrahenta.

Ark Invest zainwestowała po raz pierwszy w Bitcoinie około ośmiu lat temu. W tamtym czasie cena Bitcoina wynosiła około 200 do 300 dolarów za monetę. Teraz firma wydaje się być neutralna wobec blockchaina. W swoim ostatnim wywiadzie dla CNBC, Wood wyróżniła także Ether i Solanę za ich role w zdecentralizowanych sieciach i infrastrukturze.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze