Nowy stablecoin: PayPal USD. Nikt nie pytał, każdy potrzebował?

Powiązany z dolarem amerykańskim stablecoin PayPal USD zostanie wyemitowany przez Paxos Trust Co. i będzie zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi obligacjami skarbowymi oraz ekwiwalentami gotówkowymi.

Stablecoin został oparty na Ethereum i PayPal USD jest kompatybilny z giełdami kryptowalut, aplikacjami Web3 i portfelami kryptowalutowymi.

PayPal USD – na czym polega jego innowacyjność?

– Przejście na waluty cyfrowe wymaga stabilnego instrumentu, który jest zarówno cyfrowy, jak i łatwy do połączenia z walutami fiducjarnymi, takimi jak dolar amerykański – uważa Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny firmy PayPal. – Nasze zaangażowanie w odpowiedzialną innowacyjność i zgodność z przepisami oraz nasze osiągnięcia w dostarczaniu naszym klientom nowych doświadczeń stanowią podstawę niezbędną do przyczynić się do wzrostu płatności cyfrowych za pośrednictwem PayPal USD – dodał.

PYUSD będzie wymienialny w stosunku 1:1 na USD i ma być w 100 procentach zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi bonami skarbowymi i ekwiwalentami gotówki. Już niebawem użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych dzięki stablecoinowi będą mogli dokonywać przelewów między kontami PayPal i kompatybilnymi portfelami zewnętrznymi lub płacić nim przy kasie. Inną obsługiwaną funkcją jest możliwość konwersji do i z PayPal USD za pomocą dowolnej obsługiwanej kryptowaluty.

PayPal USD zostanie wyemitowany przez Paxos Trust Co. – podmiot, który zajmował się emisją stablecoina Binance USD. Dyrektor generalny firmy Dan Schulman ma nadzieję, że nowy stablecoin stanie się częścią ogólnej infrastruktury płatności.

Zobacz też: Dla Polaków to standard, dla Niemców wciąż marzenie. O czym mowa?

Pełna transparentność

Wiadomo już, że Paxos zostało zobowiązane do publikowania raportu o rezerwach Paypal USD co miesiąc, począwszy od września 2023 r. Emitent stablecoinów będzie również co kwartał publikować zaświadczenia o aktywach rezerwowych PYUSD, którymi zajmie się niezależna zewnętrzna firma księgowa. Zaświadczenie ma być zgodne z ustalonymi standardami Amerykańskiego Instytutu Biegłych Księgowych.

Na chwilę obecną PayPal może pochwalić się ponad 350 milionami aktywnych użytkowników. Firma umożliwia osobom zamieszkałym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zakup, sprzedaż i przechowywanie Bitcoina, Ether, Bitcoin Cash i Litecoin, dając im również możliwość dokonywania płatności za pomocą tych aktywów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze