Nowe ATH adresów bitcoin „in profit” | Ta liczba robi wrażenie

Kilka godzin temu Bitcoin (BTC) przekroczył pułap 12 000 USD i odnotował lokalny szczyt na poziomie 12 313 USD na Binance. W towarzystwie tego zdarzenia, liczba adresów Bitcoin notujących zysk osiągnęła nowy rekordowy poziom 30 403 795. Czy nowe ATH adresów bitcoin w stanie „in profit” może zwiastować nadchodzącą wyprzedaż?

Czy Bitcoin utrzyma się powyżej 12 tysięcy dolarów?

Teraz głównym pytaniem jest, czy Bitcoin z powodzeniem zmieni obszar cenowy 12000 USD w znaczącą strefę wsparcia.

Bitcoin przekroczy 12 tysięcy dolarów w tym roku, zgodnie z prognozą analityka kryptowalutów Veteran, Timothy’ego Petersona. Pan Peterson wykorzystał swój przetestowany w czasie model Metcalfe, aby przewidzieć, że Bitcoin będzie na tym poziomie cenowym do 30 listopada. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że obszar cenowy 12 000 USD może być strefą bitwy Bitcoina w najbliższych dniach i tygodniach. Jego analizę można znaleźć poniżej.

Co słychać na wykresie BTC?

Wielu bitcoinowych traderów podchodzi dość ostrożnie do wszelkich spekulacji odnośnie krótkoterminowych notowań bitcoina. Wszystko opiera się o zaplanowane na początek listopada wybory prezydenckie w USA. Czy jest to wydarzenia, które może odcisnąć swoje piętno również na kursie „króla kryptowalut”?

Poniższy dzienny wykres BTC / USDT może dostarczyć dodatkowych wskazówek na temat tego, jaka przyszłość może czekać bitcoina do listopada:

ATH adresów bitcoin
wykres 1D BTC/ USDT Binance

Z powyższego dziennego wykresu BTC / USDT można wywnioskować, co następuje:

  • Bitcoin znajduje się na terytorium byków, biorąc pod uwagę, że jego cena przekracza trzy średnie kroczące (50-dniowe, 100-dniowe i 200-dniowe),
  • Wolumen handlu jest „na zielono”, a dzienny MACD potwierdza wzrost,
  • Jednak zarówno dzienne MFI, jak i RSI wskazują na wyczerpanie przy wartościach odpowiednio 74 i 78,
  • Następny poziom oporu bitcoina znajduje się na 12 400 USD,
  • Wsparcie krótkoterminowe wynosi 12 100 USD i 12 000 USD,
  • Spadek z 12 000 USD może doprowadzić do ponownego przetestowania poziomów 11 700 USD, a nawet 11 500 USD.

Nowe ATH adresów bitcoin „in profit” | Słowem podsumowania…

Bitcoin przekroczył ważny pułap 12 tysięcy dolarów w efekcie ruchu, który zaowocował rekordową liczbą 30,4 milionów adresów BTC przynoszących zysk. Jednocześnie, ostatni wzrost BTC pozostawia wiele pytań. Jednym z nich jest pytanie o to, czy BTC zdoła utrzymać ten poziom w kontekście wyborów w USA?

Analiza Timothy’ego Petersona wskazuje, że cena BTC powinna wynosić 12 000 USD w dniu 30 listopada lub wcześniej. Oznacza to, że bitcoin może przekształcić region 12 tysięcy dolarów w nową strefę price action w listopadzie w taki sam sposób, w jaki 10 tysięcy dolarów stało się poligonem działań kryptowaluty we wrześniu i na początku października.

Od Redakcji:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze