Sync Network | Realne przypadki użycia dla NFT

Łącząc NFT z DeFi, sieć SYNC aktywnie zmienia sposób działania ekosystemu DeFi i umacnia miejsce NFT na rynkach finansowych.

Podczas, gdy sprzedaż NFT gwałtownie rośnie, eksperci finansowi z całego świata wciąż debatują, czy te cyfrowe kolekcje mają w ogóle jakieś zastosowania. Ku ich zadowoleniu, większość projektów NFT również nie była w stanie przedstawić żadnych przypadków użycia dla swoich „JPG-ów”. Sieć SYNC ma jednak na celu zmienić taki obraz rzeczy.

CryptoBond: „krypto-obligacje” jako nowa klasy ktywów

SYNC Network to platforma oparta na Ethereum, która niedawno wprowadziła do przestrzeni DeFi nową klasę aktywów o nazwie CryptoBond. Posiadając kontrakt ERC-721, CryptoBond jest zasadniczo ograniczonym czasowo NFT, który generuje nagrody dla swoich posiadaczy.

Te NFT służą do zapewnienia płynności zdecentralizowanym protokołom wymiany. Wydobywanie płynności (liquidity mining) jest obecnie jednym z najbardziej popularnych systemów nagród w DeFi. Projekty polegają na nim, aby zapewnić użytkownikom płynność i utrzymać działanie platformy, podczas gdy inwestorzy wykorzystują ją do zarabiania na swoich aktywach cyfrowych.

Ten system nagród przyczynił się w dużej mierze do wzrostu samego DeFi, ale jest również odpowiedzialny za tworzenie zmienności na rynku. Dlaczego? Ponieważ inwestorzy mogą wypłacić środki w dowolnym momencie, powodując nagły brak płynności, wahania cen i upadek obiecujących projektów.

W tym miejscu pojawiają się „krypto – obligacje”. Ta nowa klasa aktywów skutecznie utrzymuje płynność w protokołach DEX, zapewniając jednocześnie, że inwestorzy długoterminowi są odpowiednio wynagradzani za swój wkład.

CryptoBond w pigułce

CryptoBond składa się z trzech głównych elementów – tokenów dostawcy płynności (LPT), tokenów SYNC i grafiki NFT. NFT jest tym elementem, który zapewnia rzadkość i możliwość handlu aktywem, a grafika dla każdego nowego CryptoBond jest generowana indywidualnie przez algorytm. LPT reprezentują parę płynności stakowaną w protokole DEX, a SYNC jest natywnym tokenem platformy, który jest zablokowany w CryptoBond wraz z LPT.

Aby utworzyć CryptoBond, użytkownik musi odwiedzić protokół DEX, taki jak Uniswap w sieci Ethereum i stakować parę handlową, aby otrzymać LPT. Następnie, te LPT są łączone na platformie SYNC z równoważną liczbą tokenów SYNC i dołączane do NFT i identyfikatora w celu utworzenia CryptoBond.

Każdy CryptoBond ma blokadę czasową, która może się wahać od 90 dni do trzech lat. W tym czasie inwestorzy nie mogą odblokować swoich aktywów. Ponieważ jednak sam CryptoBond jest rzadkim NFT, może być przedmiotem obrotu jako całość na rynkach NFT, na wypadek gdyby inwestor chciał opuścić swoją pozycję przed wygaśnięciem. Odbywa się bez zakłócania płynności protokołu DEX.

CryptoBond przynosi przychody z zapewniania płynności na DEX, a także odsetki od SYNC. Po osiągnięciu dojrzałości NFT jest spalany, a inwestorzy otrzymują cały dochód wraz z zablokowanymi i nowo wydobywanymi tokenami SYNC. Skutkuje to znacznie wyższą wydajnością niż zwykłe wydobywanie płynności. Im dłuższy czas trwania blokady, tym wyższa wydajność.

Mnóstwo przypadków użycia

Obecnie NFT są wykorzystywane nie tylko do tworzenia płynności, ale także do utrzymania stabilności i łagodzenia ryzyka w ekosystemie DeFi. Projekty NFT oparte o systematykę „pump & dump” mogą dzięki temu odejść w cień na rzecz ochrony obiecujących projektów. Poza tym, ich rzadkość sprawia, że ​​są wyjątkowymi przedmiotami kolekcjonerskimi i można nimi handlować na rynkach NFT w celu uzyskania zysków. CryptoBond może również zostać wykorzystany jako zabezpieczenie przy nabywaniu pożyczek w ekosystemie DeFi.

Sama sieć SYNC dysponuje funkcjonalnością pożyczek P2P, w której CryptoBond służy jako zabezpieczenie. Czas trwania pożyczki i stopy procentowe są dynamiczne uzgadniane przez pożyczkobiorcę i pożyczkodawcę. Platforma oferuje również dodatkowe weksle NFT, które można sprzedawać na rynkach NFT, aby umożliwić pożyczkodawcy zwrot środków przed wygaśnięciem pożyczki.

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx