Nowy szał na nowe NFT | N: 0, 1, 2, 3…

Nowy projekt NFT o kryptonimie N osiągnął już kapitalizację rynkową w wymiarze ponad 40 milionów dolarów. „N” czerpie garściami z popularności Loot i rozchodzi się, póki co, jak świeże bułeczki.

0, 1, 2, 3, 4…

Jeśli nie wiesz jeszcze, co by było, gdybyś wybił na blockchainie Ethereum kilka tysięcy tokenów ilustrujących nic więcej poza listą wyimaginowanych artefaktów kojarzonych z grami w stylistyce fantasy, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł:

A co, gdybyś pozbył się tego wszystkiego i zamiast tego wybił 8888 tokenów zawierających tylko cyfry od zera do czternastu, wydrukowanych czcionką szeryfową i powiedział ludziom, aby używali ich „w dowolny sposób”?

Miałbyś wówczas kolekcję NFT z kapitalizacją rynkową 10 256 ETH (około 40 milionów dolarów) o nazwie The N Project. Jest to aktualnie (zaledwie trzy dni po uruchomieniu) piąty najpopularniejszy projekt NFT. Średnia cena sprzedaży jednego NFT w kolekcji wynosi w tej chwili 1,15 ETH (4 537 USD).

Można by powiedzieć, że anonimowy twórca Projektu N zarabia na oryginalnej kolekcji NFT o nazwie Loot autorstwa Dona Hofmanna. Tokeny z serii, wraz z szerokim wachlarzem projektów towarzyszących (w tym BGLD) są aktualnie jednymi z najgorętszych rzeczy w Ethereum.

Kto inny mógłby rzec, że N to genialny mem. Jak jest naprawdę?

Szał na N

Projekt N wydaje się stanowić kolejną innowację pokrewną Loot, składającego się z 8000 losowych list elementów – broni i artefaktów rodem z gier RPG fantasy. N doskonale komponuje się z innymi „odnogami” Loot, takimi jak Loot Visions, Abstract Loot, czy giełdą łupów o nazwie The Grand Exchange. N zdaje się mieć jednak nieskończenie większy potencjał, ponieważ programista może skojarzyć te liczby wokół dowolnej gry bądź oprzeć na nich cudeńka, takie jak np. to:

Tak czy inaczej, Loot pozostaje, jak na razie, większy niż jakiekolwiek jego pochodne lub odgałęzienia. Wydany 27 sierpnia Loot szczyci się obecnie cenę minimalną 12,8 ETH (około 50 000 USD) i całkowitym wolumenem obrotu 226 milionów dolarów. Nie zmienia to faktu, że liczby wokół projektu N są bez wątpienia imponujące.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze