Film sfinansowany z NFT nagrodzony na Sundance

„Calladita” to tytuł filmu fabularnego Miguela Fausa, który wyróżnia się tym, że jako pierwszy został w pełni sfinansowany przez NFT. Film zdobył nagrodę Andrews/Bernard, która dała mu dotację w wysokości 100 000 dolarów.

Pomimo tego, że niezamienne tokeny miały niezbyt sprzyjający rok 2022, trend może odwrócić się po wiadomościach o tym, że finansowany przez NFT film „Calladita” zdobył nagrodę na festiwalu w Sundance. Produkcja została sfinansowana kwotą około 750 000 euro dzięki udanemu przyjęciu w dziedzinie NFT.

Film Miguela Fausa zaczął być pisany w 2018 roku, a w marcu 2022 roku zakończyło się planowanie i późniejsze wypuszczenie na rynek niewymienialnych tokenów. Faus zapewniał, że postanowił skupić się na publiczności kolekcjonerów NFT, aby to oni byli nabywcami klatek z filmu „Calladita”.

„Trwa rewolucja wykraczająca poza szalonych ludzi kupujących zdjęcia kotków. Jest to zmiana paradygmatu, co do której byłem głęboko przekonany, że zmieni formę własności cyfrowej” – stwierdził twórca filmu.

Urodzony w Hiszpanii filmowiec zaczął pisać scenariusz do filmu w 2018 roku, ale dopiero w marcu 2022 roku zakończył się proces planowania i wydawania NFT.

„Calladita” otrzymał nagrodę Andrews/Bernard od reżysera Stevena Soderbergha i platformy Decentralized Pictures. Otrzymując tę ​​nagrodę, film zdobył fundusze w wysokości 300 000 USD, które zostaną rozdzielone w trzech różnych rundach po 100 000 USD każda. Ta nagroda pieniężna jest przyznawana po to, aby zwycięzcy mogli dokończyć projekty filmów krótkometrażowych lub fabularnych.

Soderbergh powiedział, że chce wynagrodzić wysiłek związany z samodzielnym nakręceniem 80% filmu. Faus zapewnił, że projekt „Calladita” był możliwy dzięki wsparciu ponad 500 kinomanów internetowych, którzy nabyli NFT.

„Bycie teraz tutaj, w Sundance i otrzymanie tej nagrody od legendy kina niezależnego, takiej jak Steven Soderbergh, wydaje się kulminacją tego marzenia. Ale musimy dalej pracować, aby ukończyć film tak, jak na to zasługuje, dzięki wsparciu wynikającemu z tej nagrody, a także dzięki wsparciu i radom Stevena, które z pewnością będą bezcenne.”

Komentarze