Największe inwestycje w kryptowaluty od hossy w 2021 roku. I ciągle rosną!

Inwestycje w kryptowaluty nie zwalniają tempa. Ostatnie tygodnie przynoszą kolejne rekordy. Według danych CoinShares, inwestorzy wpłacili w zeszłym tygodniu 261 milionów dolarów. To nieco mniej niż 326 milionów tydzień wcześniej, ale tendencja wzrostowa trwa nieprzerwanie od sześciu tygodni.

Kryptowaluty najpopularniejsze w USA. Powodem oczekiwany ETF?

Łączna kwota środków zainwestowanych w tym okresie wyniosła 767 milionów dolarów. To więcej niż przez cały poprzedni rok, kiedy to inwestorzy zdecydowali się na alokację 736 milionów dolarów.

Największe zainteresowanie wśród produktów kryptowalutowych widać naturalnie na Bitcoinie. Przyciągnął on w ostatnim tygodniu aż 229 milionów dolarów. To pokazuje, że jego dominacja na rynku inwestycji kryptowalutowych wciąż jest niepodważalna.

Zauważalna jest natomiast zmiana w regionalnych preferencjach inwestycyjnych. Około 60% środków pochodziło z USA. Wcześniej większą popularnością krypto cechowały się Kanada i Niemcy. Zmiana ta może wynikać z rosnących oczekiwań odnośnie wprowadzenia w USA funduszu ETF opartego na miejscu, co jest przedmiotem dyskusji.

James Butterfill z CoinShares sugeruje z kolei, że zaufanie inwestorów może być napędzane również przez słabsze od oczekiwanych dane makroekonomiczne. Wątpliwości dotyczą skuteczności polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych.

Decyzja Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie ETF-u Bitcoina jest oczekiwana z nieukrywaną niecierpliwością. Rozpatrzenie wniosków firm Ark Invest i 21Shares zaplanowano na 10 stycznia. Wtedy to SEC może się również wypowiedzieć na temat podobnych planów przedstawionych przez BlackRock, Fidelity i innych.

Zobacz także: Kiedy ostatni raz to się wydarzyło, Bitcoin eksplodował. O co chodzi?

Ether równieżyskuje na popularności

Wzrost zainteresowania zanotowało też Ethereum. Zaliczył wpływy na poziomie 17,5 miliona dolarów. To najlepszy wynik od sierpnia 2022 roku. Choć to znacznie mniej niż Bitcoin, to jednak pokazuje, że inwestorzy rozszerzają swoje zainteresowania poza najpopularniejszą kryptowalutą.

Cena Ethera (ETH) osiągnęła poziom około 1,910 dolarów. Oznacza to wzrost o 5% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Wydaje się, że rynek kryptowalut nadal przyciąga uwagę inwestorów mimo zmienności, która jest nieodłącznym elementem tej klasy aktywów. Wzrost zainteresowania oraz inwestycji w ostatnich tygodniach może świadczyć o powrocie optymizmu na rynku kryptowalut.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze