Kiedy ostatni raz to się wydarzyło, Bitcoin eksplodował. O co chodzi?

Analitycy z Glassnode zwracają uwagę na optymistyczne sygnały dla Bitcoin. W ich opinii, największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej może znajdować się u progu znaczących wzrostów. Jan Happel i Yann Allemann, współzałożyciele firmy, podkreślają, że przełamał on wiele kluczowych poziomów oporu i obecnie nabiera rozpędu.

RSI Bitcoin – wskaźnik nadziei

Analiza dotyczy głównie indeksu siły względnej (RSI), który mierzy pęd rynkowy aktywa. Wartość RSI dla Bitcoina przekroczyła poziom 70, co historycznie często zapowiadało duże ruchy wzrostowe. Happel i Allemann przekonują, że jest to sygnał przejścia z rynku niedźwiedzia na rynek byka. Wykres tygodniowy wzmacnia ich przekonanie o długoterminowym trendzie wzrostowym.

„Wartości RSI wskazują na przegrzanie rynku, ale w bullish markets, czyli podczas hossy, takie sytuacje są normą,” mówią analitycy. „O ile trend wzrostowy się utrzyma, cena Bitcoina powinna kontynuować rajd.”

Zobacz także: Ile będzie kosztował Bitcoin na koniec listopada? Ekspert ma swoją teorię

Optymistyczne, ale ostrożne prognozy

Mimo pozytywnych prognoz, eksperci przypominają, że rynek nie porusza się tylko w górę. Obecnie Bitcoin porusza się w zakresie, który nie był obserwowany od zeszłego roku. W krótkoterminowej perspektywie, wsparcie może się kształtować w okolicach 33,700 dolarów, z punktem zwrotnym na poziomie 34,400 dolarów. W średnim okresie możliwe jest przetestowanie poziomów 32,700 – 33,300 dolarów.

Analitycy z Glassnode podkreślają również, że należy pamiętać o wysokiej zmienności, która może spowodować chwilowe spadki poniżej wspomnianych poziomów wsparcia. Niemniej jednak, byki na rynku Bitcoina utrzymują solidną przewagę techniczną, co potwierdza tendencja wzrostowa na wykresie dziennym.

Ostatecznie, zarówno Happel i Allemann, jak i cała społeczność kryptowalutowa, obserwują wykresy z nadzieją na kolejne rekordy. Bitcoin, będący barometrem dla innych krypto, po raz kolejny pokazuje swoją nieprzewidywalność i zdolność do zaskakiwania inwestorów.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze