„Nadciąga korekta i to dość głęboka…”
Znany i ceniony trader kryptowalut wycofuje się ze swoich altcoinowych pozycji. Wierzy, że bitcoina i ethereum czeka głęboka korekta.
Analityk i trader, znany w branży jako Smart Contracter, wyznał swoim 165 600 obserwatorom na Twitterze, że dostrzega widmo korekty na rynku bitcoina (do poziomów poniżej 40 000 USD) oraz ethereum, które wg jego analizy miałoby zaliczyć spadek poniżej 3000 USD:
„Zrealizowałem zyski na wielu moich pozycjach w altach, pomimo tego, jak byczo, wg mnie, mogą wyglądać. Myślę, że zarówno BTC, jak i ETH zamierzają wyznaczyć głębsze fale C, korygując wzrosty, które obydwie kryptowaluty odnotowały od lipcowych minimów. Zepchnięcie ceny odpowiednio do 36 000 i 2 600 USD odbije się na innych coinach.”
Smart Contracter opiera się na teorii fal Elliotta, podejściu do analizy technicznej, które prognozuje przyszłe działania cenowe, podążając za psychologią uczestników rynku, która ma tendencję do manifestowania się falami. Zgodnie z teorią, po zakończeniu cyklu pięciu fal w trendzie wzrostowym, aktywo zalicza znaczący spadek (fala ABC).
Niedawno Smart Contracter napisał, że obserwuje Solana (SOL) i Avalanche (AVAX) pod kątem możliwych rajdów. Inne coiny na jego radarze to Synthetix (SNX), kryptowaluta, która zasila handel aktywami syntetycznymi, oraz Curve (CRV), governance token zdecentralizowanej giełdy Curve Finance.
Podczas gdy Smart Contracter wróży krótkoterminowe spadki na bitcoinie, inny analityk kryptowalut, Michaël van de Poppe, uznał, że BTC jest na skraju odpalenia rajdu do 50 000 USD po utrzymaniu kluczowego poziomu wsparcia powyżej 47 000 USD.
W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena BTC znajdowała się na poziomie 45 700 USD.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.