Na całym świecie jest tylko sześciu takich posiadaczy Bitcoina. Co ich łączy i wyróżnia?

Na całym świecie są miliony osób, które posiadają waluty cyfrowe, w tym Bitcoina. Jednak tylko sześć osób może o sobie powiedzieć, że są Bitcoinowymi miliarderami. Wiemy to z najnowszego raportu Crypto Wealth Report. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z raportu?

Tylko sześciu posiadaczy Bitcoina to miliarderzy. Co jeszcze wiemy o branży?

Najnowszy raport Crypto Wealth Report firmy Henley & Partners, opublikowanego we wtorek przez firmę konsultingową ds. migracji inwestycji, ujawnia wiele cennych i ciekawych informacji na temat branży krypto. Wynika z niego między innymi, że aktualnie na świecie jest około 425 milionów ludzi, korzystających z kryptowalut. Branża krypto może nie rozwija się tak dynamicznie, jak u szczytu popularności, ale pozostaje bardzo powszechną inwestycją. Ponad połowa osób, zaliczanych do tzw. pokolenia Z (osoby w wieku od 18 do 25 lat) inwestowała choć raz w kryptowaluty. Jak wynika z raportu Instytutu CFA i Fundacji Edukacji Inwestorów, 75% Amerykanów nie jest pewnych, czy inwestowanie, handel lub używanie kryptowalut jest obecnie bezpieczne lub czy mogą w tym celu polegać na obecnie dostępnych narzędziach. 45% ankietowanych stwierdziło również, że ich inwestycje nie osiągnęły takiego wyniku, jakiego oczekiwały. Tylko 15% stwierdziło, że przekroczyły oczekiwania.

Zobacz też: Wnioski o pierwsze fundusze spotowe ETF na Ethereum już złożone. To początek nowego wyścigu?

Sukces nie dla każdego

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w ostatnich latach bardzo popularne, szczególnie podczas pandemii Covid-19, kiedy nastąpił gwałtowny wzrost liczby aplikacji do handlu detalicznego. Raport Henley & Partners pokazuje, że grupa, której powiodło się w inwestowaniu w kryptowaluty, obecnie posiada aktywa warte miliony, a nawet miliardy dolarów. Z wtorkowego raportu firmy wynika, że ​​88 200 osób posiada aktywa kryptograficzne o wartości co najmniej 1 miliona dolarów – czyli mniej niż 1% wszystkich użytkowników kryptowalut. Około 40 500 z nich inwestuje w Bitcoiny, czyli około 46%. Znacznie mniej osób to tak zwani centimilionerzy, którzy posiadają zasoby kryptowalut o wartości ponad 100 milionów dolarów. Takich osób jest zaledwie 182 takich, a według analiz jedynie 78 z nich inwestuje w Bitcoina. Tylko 22 osoby posiadają kryptowaluty o wartości co najmniej 1 miliarda dolarów. Sześciu z nich inwestuje w Bitcoiny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze