Wnioski o pierwsze fundusze spotowe ETF na Ethereum już złożone. To początek nowego wyścigu?

Kilka firm, w tym Grayscale Investments i BlackRock, walczy obecnie o zatwierdzenie spotowego funduszu ETF na Bitcoin. Branża z zaciekawieniem obserwuje ten temat i wyczekuje decyzji. Niewykluczone, że za chwilę będziemy śledzić losy kolejnych wniosków o fundusze spotowe. Tym razem chodzi o ETF na Ethereum. Pierwsze właśnie zostały złożone.

Pierwsze wnioski o fundusze spotowe ETF na Ethereum

Wyścig o pierwszy w Stanach Zjednoczonych fundusz spotowy na Ethereum oficjalnie się rozpoczął. Chicago Board Options Exchange (CBOE) złożyło wnioski 19b-4 i rozpoczyna oczekiwanie na decyzję SEC. 6 września CBOE złożyło dwa wnioski 19b-4 do amerykańskiego organu nadzoru papierów wartościowych, wnioskując o notowanie produktów inwestycyjnych ARK 21Shares Ethereum ETF i VanEck Ethereum ETF na giełdzie BZX należącej do CBOE. James Seyffart analityk Bloomberg zauważył w swoich tweetach, że w przeciwieństwie do wcześniej złożonych wniosków S-1, wnioski 19b-4 oznaczają, że odliczanie do decyzji SEC już trwa. Giełdy składają formularz 19b-4 w celu zwrócenia się do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o zmianę przepisów. Natomiast formularz S-1 wskazuje jedynie na zamiar notowania określonego produktu inwestycyjnego na giełdzie przez firmę.

Zobacz też: Nagroda w BTC za ukończenie kursu o oszustwach kryptowalutowych. Czy to poprawi świadomość użytkowników?

Czy to początek nowego wyścigu?

Organ nadzoru papierów wartościowych jest teraz zobowiązany do przeglądu zgłoszeń 19b-4 i podjęcia decyzji. Niewykluczone również, że SEC będzie opóźniać decyzję, tak jak ma to miejsce w przypadku wniosków o ETF na Bitcoinie. Co do zasady SEC ma 240 dni na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji. Praktyka pokazuje, że organ wykorzystuje ten czas maksymalnie i zwleka z decyzją do samego końca. James Seyffart spodziewa się, że w nadchodzących dniach pojawi się więcej zgłoszeń o ETF na Ethereum. Kilka firm, w tym Grayscale Investments i BlackRock, walczy obecnie o zatwierdzenie spotowego funduszu ETF na Bitcoin. Wiele wskazuje na to, że za chwile będziemy emocjonować się nowym wyścigiem. Jeśli przewidywania Seyffarta się potwierdzą, to następne podmioty zaczną składać kolejne wnioski o ETF na Ethereum. Niewykluczone również, że właśnie zaczynać realizować się scenariusz firmy Bernstein, który omówiliśmy nie dawno na łamach naszego portalu. Raport przewiduje, że kolejne altcoiny trafią na tradycyjne rynki za sprawą ETF.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze