Musk dopiął swego! X ma już licencję na płatności kryptowalutowe

Elon Musk postanowił uczynić X (dawny Twitter) „aplikacją do wszystkiego” i wyposażył ją w przydatną funkcję, która umożliwia płatności kryptowalutowe.

Biznesmen oficjalnie przejął Twittera w październiku ubiegłego roku, wydając na ten cel niebagatelną kwotę 44 miliardów dolarów. Już wtedy deklarował chęć przekształcenia platformy w „super aplikację do wszystkiego”, włącznie z możliwością dokonywania transakcji na różnych aktywach, w tym również kryptowalutach. Jednak, zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych, zamiar to nie wszystko – konieczne okazało się pozyskanie odpowiednich licencji do świadczenia tego rodzaju usług.

Licencja na krypto

Póki co Muskowi udało się już zdobyć większość wspomnianych wyżej pozwoleń od odpowiednich organów w większości stanów w kraju. 28 sierpnia br. platforma X otrzymała zgodę od stanu Rhode Island na świadczenie usług pośrednictwa w transferach walutowych. Wcześniej, w lipcu br., firma Muska uzyskała podobne licencje od władz stanów Arizona, Missouri, Georgia, Maryland, Michigan i New Hampshire.

Nowa zdobyta licencja znacząco rozszerzy asortyment kryptowalut dostępnych na platformie X. Z najnowszych danych statystycznych wynika, że społeczność finansowa obecna na Twitterze, określana również mianem „Fintwit”, każdego dnia generuje średnio 4,7 miliona wyszukiwań związanymi z cashtagami.

Mimo. ze w internecie przez dłuższy czas krążyły plotki na temat tego, że w pierwszej kolejności na X wprowadzona zostanie wyłącznie możliwość dokonywania płatności w walutach tradycyjnych, Musk udzielił swoim programistom specjalnych wskazówek, aby stworzyli i wdrożyli system płatności zdolny do zintegrowania się w każdej chwili z funkcją transferu kryptowalut.

Zobacz też: Od jutra – taniej! Oto szczegóły dotyczące ulgi dla kupujących pierwszy dom lub mieszkanie

Musk wierny Dogecoinowi

Warto też zauważyć, że Musk wykazuje duże poparcie dla Dogecoina, często uznawanego za „memecoina”. Jego zdaniem posiada on lepszą „ogólną przepustowość transakcyjną” niż Bitcoin. Nawet w trudniejszych momentach, jak to miało miejsce w sierpniu 2022 roku, biznesmen był wierny tej kryptowalucie.

Ciekawostką jest fakt, że największa firma Muska, Tesla, posiada obecnie ok. 10 725 Bitcoinów w swoich zasobach.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze