Moc obliczeniowa sieci Bitcoina wystrzeliła

Wygląda na to, że wielu chińskich górników zakończyło coroczną migrację z Sichuan, a wskaźnik mocy obliczeniowej Bitcoina wzrósł o ponad 40% w ciągu dwóch dni.

Moc obliczeniowa BTC wystrzeliła

Moc obliczeniowa Bitcoina (ang. hash rate) wzrosła o około 30% w ciągu ostatnich 24 godzin, co, jeśli zostanie utrzymane, sugeruje, że wkrótce może nastąpić poważna korekta trudności. Według Coinwarz, hash rate Bitcoina wynosi obecnie 157,5 eksahashów na sekundę (EX / s) po krótkim skoku powyżej 160 EH / s. W chwili informacji prasowej hash rate BTC wzrósł o 42% w ciągu dwóch dni. Ten ogromny skok widać na poniższej grafice:

Powody?

Skok jest następstwem gwałtownego spadku mocy obliczeniowej pod koniec października, który wielu analityków przypisuje końcowi pory deszczowej w chińskim centrum wydobywczym w Sichuan. Szacuje się, że obfita i tania energia wodna w prowincji przyciąga około 80% chińskich górników w porze deszczowej. W grudniu CoinShares oszacowało, że Sichuan odpowiadał za 54% globalnej działalności wydobywczej.

Analityk Quantum Economics Jason Deane spekulował, że nagły wzrost mocy obliczeniowej BTC może oznaczać, że wielu chińskich górników zakończyło migrację z Sichuan i przywróciło działalność w innych lokalnych ośrodkach wydobywczych, takich jak Xinjian i Mongolia Wewnętrzna.

Trudność skoczy do góry

Nagły wzrost aktywności wydobywczej sugeruje, że sieć prawdopodobnie odczuję kolejną istotną zmianę trudności. Poważny wzrost trudności w górę nastąpiłby wraz z rosnącymi zmartwienia górników spoza Chin, którzy cieszyli się zwiększonymi zyskami po widocznej październikowej migracji z Sichuan, która spowodowała 16% korektę trudności – drugą co do wielkości korektę w historii Bitcoina.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze