Ile górnicy Bitcoin zarobili w styczniu 2021?

Górnicy sieci Bitcoin zarobili w styczniu 2021 rok ponad 1,09 miliarda dolarów. Jest to najwyższy poziom od grudnia 2017 r.

Przychody górników bitcoinów przekroczyły w zeszłym miesiącu poziom ze stycznia 2018 roku, który wyniósł 1,02 miliarda dolarów. Najwyższe miesięczne przychody górników sieci Bitcoin odnotowano jak dotąd w grudniu 2017 r. – ponad 1,25 mld USD w szczycie ostatniej hossy na rynku.

Z 1 miliarda dolarów przychodów w zeszłym miesiącu, 977 milionów dolarów pochodziło z nagród blokowych sieci. Ich wartość gwałtownie wzrosła w porównaniu z grudniem 2020 roku, kiedy to cena bitcoina wzrosła powyżej 30 000 dolarów i osiągnęła nawet 42 000 dolarów.

Tymczasem wzrost trudności wydobycia bitcoinów był stosunkowo bardziej statyczny, biorąc pod uwagę niedobór podaży najnowszego sprzętu górniczego.

W rezultacie, dzienny przychód bitcoinowej koparki liczony na każdy terahasz na sekundę (TH / s) mocy obliczeniowej wzrósł w styczniu do 0,25 USD, poziomu nie widzianego od połowy 2019 roku.

zarobki górników bitcoin
Wykres: The Block Crypto Data

Ściśle tajna kopalnia Blockstream

Popularna firma blockchain, Blockstream, kupiła niedawno sprzęt do wydobywania BTC firmy MicroBT WhatsMiner M30s o wartości 25 milionów dolarów.

Blockstream oświadczył, że planuje wdrożyć sprzęt w różnych obiektach wydobywczych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Firma ujawniła ponadto, że przeznaczy część sprzętu górniczego na wyposażenie nowego „ściśle tajnego” miejsca wydobycia, które planuje wkrótce uruchomić.

Zakup będzie istotnym uzupełnieniem usług hostingowych klasy korporacyjnej. Firma ma nadzieję na dalsze dostarczanie swoim klientom niezawodnych rozwiązań.

Odkąd Blockstream uruchomił usługę hostingu górniczego w 2017 roku, jego działalność przyciągnęła zainteresowanie kilku klientów instytucjonalnych, w tym między innymi Fidelity Center for Applied Technology (FCAT), założyciela LinkedIn Reid Hoffman i wielu innych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze