Górnicy gromadzą bitcoiny z rekordowych dziennych zarobków

Górnicy powrócili do trybu akumulacji. Od początku lutego, do puli niewykorzystanej podaży Bitcoina włączono 5000 BTC.

Wydaje się zatem, że Ci, którzy wydobywają BTC jak nagrody za blok, wstrzymują się z jakimikolwiek działaniami do czasu , kiedy ceny znów będą rosnąć. Spadł również wolumen bezpośrednich transferów środków z adresów górniczych na kryptowalutowe giełdy. Od połowy marca o prawie 40%.

Rośnie liczba niewydanych zasobów górników Bitcoin

Dane od firmy Glassnode pokazują, że salda BTC górników rosły od końca marca, po dużych odpływach w styczniu. Wymiar sprzedaży ulegał konsekwentnemu zmniejszeniu w lutym i na początku marca.

Rafael Schultze-Kraft, dyrektor ds. technicznych w Glassnode, zwrócił uwagę na kilka wskaźników , które potwierdzaja niedawną akumulację górników w zakresie przepływów z adresów górników, niewydanej podaży BTC i zmiany w zakresie pozycji górników.

Dane Glassnode pokazują, że niewydane zasoby BTC, które nigdy nie zostały przeniesione z pierwotnego adresu odbiorcy (górnika) – zaczęły rosnąć po styczniowym, gwałtownym spadku, kiedy to po raz pierwszy przeniesiono 15 000 nieaktywnych monet z adresów górniczych.

górnicy bitcoiny
niewydana podaż Bitcoin; źródło: Glassnode

5000 BTC

Od lutego, około 5000 nowo wybitych BTC zostało dodanych do niewykorzystanej podaży Bitcoin, co daje w sumie 1,765 miliona BTC.

Wymiar bezpośrednich transferów z portfeli górników na giełdy również znacznie spadł w ostatnich tygodniach – z 30-dniowej średniej kroczącej wynoszącej prawie 450 BTC w połowie marca do 275 BTC.

Przelewy BTC z portfeli górników na giełdy, 30-dniowa średnia krocząca
Przelewy BTC z portfeli górników na giełdy, 30-dniowa średnia krocząca; źródło: Glassnode

Schultze-Kraft opisał wydobywanie bitcoinów jako wykazujące „świetne fundamenty”, odnotowując nowy rekord wszech czasów dla dziennego hash rate w wysokości 178 E/s z 6 kwietnia oraz nowe rekordy w zakresie trudności wydobywania bitcoinów.

Podzielił się również danymi pokazującymi, że przychody górników wzrosły o 300% w ciągu mniej więcej jednego roku, osiągając nowe rekordy wszech czasów powyżej 50 milionów dolarów.

„Górnicy mają niewielkie […] bodźce do zarabiania pieniędzy w tej chwili” podsumował. „Nie widać ani sprzedaży, ani kapitulacji”.

Oznaki dobrobytu bitcoinowych górników dostrzec można w kursach akcji firm wydobywczych w Ameryce Północnej notowanych na giełdzie. Niedawna analiza wykazała, że akcje czterech największych spółek wydobywających bitcoiny wzrosły o 5000% w ciągu 12 miesięcy, podczas gdy – w tym samym okresie czasu – ceny spot BTC wzrosły o 900%.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze