Chiny zakazują elektrowniom wodnym dostarczania energii firmom, które kopią kryptowaluty

Władze Yingjiang zabroniły elektrowniom wodnym dostarczania energii firmom z sektora miningu kryptowalut.

W ramach kampanii nadzoru nad kryptowalutami w Chinach, komórka rządowa w okręgu Yingjiang w prowincji Yunnan zażądała od wszystkich elektrowni wodnych zaprzestania dostarczania energii firmom wydobywającym kryptowaluty. Zgodnie z treścią lokalnych doniesień, jeśli nie zrobią tego dobrowolnie, zostaną do tego zmuszone.

elektrownia wodna chiny
elektrownia wodna Xiangjiaba, Chiny; źródło: link

Hydro nie dla kryptowalut w Chinach. Ban czy centralizacja?

Wydane przez władze zawiadomienie stanowiło, że wszystkie chińskie gminy mają powiadomić wszystkie elektrownie wodne w swojej jurysdykcji o zaprzestaniu dostarczania energii elektrycznej dla firm wydobywających BTC i usunięciu wszelkich maszyn górniczych z terenu elektrowni, jeśli takie są, przed 24 sierpnia 2021 r. W celu wymuszenia usunięcia sprzętu, zostaną zorganizowane specjalne wydziały. Jeśli elektrownie wodne nie będą gotowe do zastosowania się do treści ogłoszonego zawiadomienia, sprawą zajmie się Państwowe Biuro Energetyczne.

Kolejnym uzupełnieniem wydanego wcześniej zawiadomienia było zobowiązanie gmin do wzmocnienia nadzoru nad głównymi zakładami przetwarzania danych związanymi z elektrowniami wodnymi lub stanowiących ich część. Władze zwiększają tym samym wysiłki prawne w celu wyeliminowania „nielegalnego zasilania” dla firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut.

Do zaprzestania zużycia energii przez firmy wydobywające kryptowaluty zobowiązane zostały już wcześniej ośrodki działające na terenie prowincji Anhui, prowincji Syczuan, Autonomicznego Regionu Mongolii Wewnętrznej i inne.

Biuro Energetyczne prowincji Yunnan stwierdziło wcześniej, że podejmie kroki prawne przeciwko każdej firmie wydobywającej bitcoiny, która opiera swoje działanie na firmach produkujących energię, wykorzystując ją w celu generowania dodatkowego, niejawnego zysku.

Przeczytaj również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze