BMC: Mining Bitcoina staje się coraz bardziej zrównoważony

1 012

Według nowych danych, odsetek sektora wydobywczego BTC, który wykorzystuje energię odnawialną, wzrósł w czwartym kwartale 2021 roku o 1% i wynosi aktualnie 58,5%.

Bitcoin Mining Council (BMC) ogłosił wczoraj wyniki swojego badania za czwarty kwartał. W raporcie skoncentrowano się na trzech wskaźnikach: udziale zrównoważonej energii w miningu, wydajności technologicznej i wymiarze zużycia energii elektrycznej.

Założone w maju 2021 r. BMC jest ochotniczym, globalnym forum firm wydobywających bitcoiny, takich jak Bit Digital, BitFury, Bitfarms, Atlas Mining oraz innych organizacji branżowych.

Michael Saylor, założyciel i dyrektor generalny MicroStrategy oraz jeden z kluczowych przedstawicieli BMC podkreślił, że:

„W tym kwartale zaobserwowaliśmy kontynuację trendu ze zdecydowaną poprawą wydajności energetycznej i zrównoważonego rozwoju wydobywania bitcoinów ze względu na postęp w technologii półprzewodników, szybką ekspansję wydobycia w Ameryce Północnej, chiński exodus i ogólnoświatową rotację w kierunku zrównoważonej energii i nowoczesnych technik wydobywczych.”

W ramach badania zebrano informacje o stopniu wykorzystania zrównoważonej energii pochodzące od górników stanowiących ponad 46% globalnej sieci Bitcoin. Według wyników sondażu, członkowie samego Bitcoin Mining Council wykorzystują energię elektryczną pozyskiwaną ze zrównoważonych ekologicznie źródeł na poziomie 66,1%.

Dostarczone dane zostały wykorzystane do oszacowania, że ​​wymiar wykorzystania energii odnawialnej do miningu BTC wyniósł w czwartym kwartale 2021 r. około 58,5%, co stanowiło wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z trzecim kwartałem. Szacunkowa wydajność technologiczna branży również wzrosła – o 9%, do 19,3 petahaszy na MW.

Współzałożyciel Core Scientific i BMC Darin Feinstein podkreślił, że – tylko w czwartym kwartale – hash rate członków BMC wzrósł o 77%.

Wpływ kopania bitcoinów na środowisko naturalne

Wpływ wydobycia bitcoinów na środowisko jest od jakiegoś czasu przedmiotem gorących dyskusji. Co więcej, Kongres USA przygotowuje się teraz do dokładnego zbadania wpływu, jaki blockchainy proof-of-work wywierają na środowisko. Komisja Izby ds. Energii i Handlu powołała właśnie kluczowych świadków, którzy mają dostarczyć szczegółowych informacji na temat wpływu kopania kryptowalut na energię i środowisko podczas posłuchania zaplanowanego na dzień 20 stycznia.

Wśród osób, które mają służyć w tej kwestii jako autorytety znaleźli się, między innymi: dyrektor generalny BitFury Brian Brooks, profesor Cornell Tech Ari Juels i dyrektor generalny Soluna Computing John Belizaire.

W związku z rosnącą presją na wykorzystanie zielonej energii, górnicy BTC coraz częściej szukają możliwości w tym zakresie. Wielu inwestorów jasno deklaruje, że są zainteresowani kupowaniem cyfrowych monet wyłącznie od tych spółek wydobywczych, którzy są w tym kontekście bardziej eko.

Jedną z szans, którą dostrzegają badacze, jest aktualnie energia jądrowa. Na szczycie Bitcoin & Beyond Virtual Summit (na początku listopada) wiceprezes Griid Harry Sudock powiedział, że energia jądrowa może stanowić doskonałą okazję do wprowadzenia do branży dużych ilości czystej, bezemisyjnej energii.

Może Cię zainteresować:

Komentarze