Million (MM) | Milionowy pump & dump na Uniswap?

Znany YouTuber zaprzeczył oskarżeniom, jakoby dopuścił się oszustwa względem środków swoich widzów, twierdząc, że token Million jest „projektem społecznościowym”, który „nie powinien być uważany za instrument inwestycyjny”.

Milion…

Były pracownik Google i YouTuber z ponad 1,1 miliona subskrybentów stanął w obliczu oskarżeń o zaprojektowanie i przeprowadzenie pump & dump tokena Million opiewającego na kwotę wielu milionów dolarów.

Patrick Shyu, znany na YouTube pod pseudonimem „TechLead”, uruchomił token Million (MM) za pośrednictwem Initial Dex Offering (IDO) na wiodącej zdecentralizowanej giełdzie Uniswap. Miało to miejsce 1 lipca tego roku.

Na witrynie internetowej projektu, Million opisano jako kryptowalutę pre-mined, ze stałą podażą w wysokości miliona tokenów, które są wspierane przez jeden USDC na każdy token. Podkreślono, że ​​pomimo tego, że jest wspierany jedynie przez stablecoiny o wartości 1 miliona dolarów, MM „nie posiada limitów odnośnie maksymalnej wartości”.

Po wycenie na poziomie 1,00 USD w dniu premiery, MM odnotował gigantyczny wzrost o 3500% w ciągu zaledwie trzech dni, osiągając (4 lipca) cenę 36,87 USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, MM zaliczył blisko 14% spadek w kontekście ostatnich 24 godzin notowań, ustalając swoją bieżącą wycenę na poziomie 13,94 USD za sztukę.

Natychmiastowy spadek, który nastąpił po osiągnięciu przez Million wysokiej wyceny, doprowadził do oskarżeń na Twitterze, że projekt jest niczym innym jak pump & dump.

„DCF GOD” podkreślił, że duże sumy płynności zostały ściągnięte z Uniswap przez ten sam adres, który wybił tokeny MM:

„Usuwając płynność i nie sprzedając, skutecznie sprzedaje „nie sprzedając”. W ten sposób nie musi mówić społeczności, że sprzedał, podczas gdy wszyscy kupowali, po prostu musi dotrzymać swojej początkowej obietnicy utrzymania 1 miliona USD płynności.”

Kontrargument

Shyu odpowiedział na powyższe oskarżenia, nazywając je „absolutnym FUD”, argumentując: „tak dosłownie działa płynność w Uniswap V3 […] powstają zakresy płynności, […] nie można tego zrobić w żaden inny sposób”.

„ChainlinkGod.eth 2.0” skomentował, że TechLead całkowicie nie zrozumiał tego, co miał na myśli DCF, stwierdzając: „Stworzyłeś schemat„ szybkiego wzbogacenia się”, dzięki czemu możesz dumpować swoich obserwujących; dodałeś płynność, gdy cena jest niska i usunąłeś ja, gdy cena była wysoka, zyskując tym samym różnicę w USDC.”

Shyu opublikował film, w którym odniósł się do oskarżeń. Zaprzeczył, jakoby miał oszukać inwestorów, usuwając płynność. YouTuber podkreślił również, że MM „nie powinno być uważane za inwestycję”, opisując projekt jako „eksperyment”:

„Milion tokenów w żaden sposób nie powinien być uważany za inwestycję. To eksperyment i naprawdę czysta spekulacja, to rodzaj gry, w której możemy zobaczyć, co się z tym dzieje, trochę jak Dogecoin.”

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze