Microsoft, Goldman Sachs, Deloitte, BNP Paribas, Paxos stworzą nowy blockchain. Czy zatrzęsie rynkiem kryptowalut?

Do społeczności krypto docierają ostatnio stale wiadomości na temat uruchamiania przez dużych graczy nowych łańcuchów bloków. Nic dziwnego- globalny rynek blockchain dynamicznie się rozwija, a analitycy przewidują że jego wartość drastycznie wzrośnie do końca obecnej dekady. Niedawno Coinbase ogłosiło uruchomienie własnej sieci Base, tym razem z kolei przyszła kolej na gigantów z sektora konsultingowego, bankowego i technologicznego. Nowy blockchain będzie nosił nazwę Canton Network.

Canton Network to blockchain na miarę potrzeb gigantów

Microsoft, Goldman Sachs, Deloitte i ich partnerzy zdecydowali się na współpracę w ramach projektu stworzenia nowej sieci blockchain o nazwie Canton Network, skierowanej głównie do branży finansowej. Sieć i ekosystem są opracowywane przez firmę Digital Asset, a wśród pozostałych partnerów są bank BNP Paribas, Cboe Global Markets, Deloitte, Paxos i inne spółki. Sieć będzie oferować kontrolę prywatności i interoperacyjność, umożliwiając synchronizację działań wśród instytucjonalnych uczestników rynków finansowych, które wcześniej były „silosowe”, a więc pozbawione odpowiednich połączeń.

Canton Network jest budowany na języku i bibliotece Daml, inteligentnej platformie dla smart kontraktów autorstwa firmy Digital Asset. Stworzony na jego bazie interoperacyjny system umożliwi synchronizowanie „aktywów, danych, i pieniędzy” w ramach połączonych ze sobą aplikacji. Sieć zamierza poprawić kontrolę prywatności, stabilność i bezpieczeństwo na platformach pośrednictwa finansowego, a jej wykorzystanie może według twórców otworzyć nowe drzwi dla uczestników rynku. Tak twierdzi Cathy Clay, wiceprezes wykonawczy Cboe Global Markets.

Źródło: Digital Asset

Zobacz też: Z ostatniej chwili: zatrudnienie w sektorze pozarolniczym (NFP) USA powyżej oczekiwań! Brak pivotu Fed, Bitcoin spadnie?

Testy rozpoczną się w lipcu i oczekuje się, że nowy blockchain zapewni skalę i wydajność na miarę potrzeb wiodących instytucji finansowych.

Wzrost zainteresowania kryptowalutami u dużych instytucji

W trakcie oficjalnie trwającej jeszcze kryptozimy nie da się nie zauważyć rosnącego zainteresowania graczy instytucjonalnych zarówno z branży inwestycyjnej jak i pośrednictwa finansowego, konsultingowej i technologii.

W marcu Cathie Wood i jej fundusz inwestycyjny nastawiony na gospodarkę przyszłości, ARK Investment, wykupili około 18 milionów dolarów w akcjach giełdy kryptowalutowej Coinbase, co stanowiło około 269 928 sztuk akcji. Jest to jedna z wielu tego typu transakcji, jako że ARK dokupuje akcje $COIN regularnie. Także i Goldman Sachs od jakiegoś czasu bacznie śledził ruchy sektora kryptowalut, publikując interesujące raporty na jego temat.

Żałośnie jednak na tym tle wypadają dotychczasowe stwierdzenia m.in. Jamie Dimona, prezesa JP Morgan Chase, który z jednej strony publicznie atakuje Bitcoina i pozostałe kryptowaluty, jednocześnie inwestując w ten rynek oraz przejmując upadające instytucje powiązane z rynkiem kryptowalut.

Źródło: MarketWatch

Zdecydowanie lepiej patrzeć co robią aniżeli słuchać co mówią.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze