Najwięksi spadkowicze obecnego tygodnia? Tokeny powiązane z Metaverse i NFT

Widescreen Abstract financial chart with downtrend line graph and bear go down in stock market on red color background
7 024

Niedźwiedzie nie przebierają ostatnio w środkach i nie mają litości dla nikogo. Przynajmniej nie można zarzucić im stronniczości. Od kilku miesięcy zarysowuje się jednak mocny trend, zgodnie z którym kryptowalutami ponoszącymi największe straty są te, powiązane z Metaversem oraz NFT. Tylko w ostatnim tygodniu tokeny oparte o gaming, Metaverse oraz NFT zanotowały spadki o ponad 20%. Mowa przede wszystkim o Flow (FLOW), Axie Infinity (AXS), Gala (GALA), Decentraland (MANA) oraz Stepn (GMT).

FLOW, czyli token, który na początku sierpnia wystrzelił o niemal 44% (wzrost wywołany informacją o partnerstwie z firmą Meta i NFT’kami na Instagramie), tylko w ciągu ostatnich 5 dni spadł o przeszło 23% i jego cena oscyluje dziś w okolicach 2,09$ za sztukę.

Źródło: CoinMarketCap

Zgodnie z danymi ze strony CoinMarketCap, cena FLOW jest obecnie niższa aż o 95% od swojego ATH z kwietnia roku 2021. Co ciekawe, sam wolumen transakcji NFT opartych o blockchain FLOW zwiększył się w ostatnim tygodniu aż o 52,64% (zgodnie z danymi z CryptoSlam).

Inny spadkowicz z obecnego tygodnia – STEPN – czyli oparta na Solanie aplikacja move-to-earn zanotowała aż 31% spadek w ciągu minionych 7 dni, w związku z czym jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich znanych kryptowalut powiązanych z NFT. „Stepn’owi” nie pomogła nawet ostatnia wiadomość o partnerstwie z klubem piłkarskim Atletico Madryt, która miało rzekomo być gwarancją wzrostów.

Źródło: CoinMarketCap

Zgodnie z danymi ze strony Coinglass, tylko w ciągu ostatnich 24 godzin na Stepn (GMT) upłynniono pozycje o łącznej wartości 454 110 dolarów, z których aż 86% było „longami”.

Axie Infinity (AXS) i Gala (GALA) zanotowały w ciągu ostatnich 7 dni spadki rzędu 22%, natomiast oparty na Ethereum, budujący własny Metaverse Decentraland (MANA), poszybował w dół o 20%.

To nie pierwszy raz, gdy podczas krwawego okresu niedźwiedziej dominacji tokeny powiązane z NFT, gamingiem i Metaverse notują większe straty od innych kryptowalut.

Dla porównania, w tym samym czasie dwie największe kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum – straciły na wartości kolejno 10,5% oraz 14,3%.

Może Cię zainteresować:

Komentarze