Bank of America: Metaverse to ogromna szansa dla kryptowalut

Dyrektor zarządzający i strateg Bank of America uważa, że metaverse wyniesie branżę kryptowalut na kolejny, wyższy poziom rozwoju.

Haim Israel wierzy, że metaverse otwiera nowe, ogromne możliwości dla technologii blockchain. W jego opinii, metaverse ma stać się również swoistą bramą adopcji aktywów cyfrowych, które zaczną być szeroko wykorzystywane w transakcjach finansowych.

Metaverse to przyszłość

Podczas niedawnego wywiadu Israel opisał metaverse jako narzędzie, które doprowadzi branżę kryptowalut do masowej adopcji pod warunkiem, że zostaną spełnione określone warunki:

„Zdecydowanie wierzę, że to ogromna, ogromna szansa. Potrzebujemy odpowiednich platform… które z pewnością będą dużą szansą dla całego ekosystemu.”

Israel podkreślił, że metaverse to miejsce, w którym „zaczniemy używać kryptowalut jako walut”. Aktualnie istniejące zasoby cyfrowe, takie jak bitcoin, ether i inne, są jednak w jego opinii zbyt niestabilne, aby pasowały do ​​tej roli. Dyrektor zarządzający Bank of America uznał, że rolę jednostki rozliczeniowej metaverse’u mogą przejąć stablecoiny.

Strateg wierzy, że jeśli kryptowaluty znajdą w tym nowym środowisku realne zastosowanie, do branży chętnie dołączą duże firmy technologiczne.

Sektor metaverse może wkrótce osiągnąć wartość 1 biliona dolarów

Termin „metaverse” stał się coraz bardziej popularny w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zwłaszcza po tym, jak Mark Zuckerberg ogłosił rebranding Facebooka na Meta.

Zgodnie z treścią opublikowanego niedawno raportu Grayscale, metaverse jako taki może być niebawem wart ponad 1 bilion dolarów.

Analitycy Grayscale podkreślili, że możliwości dla tego sektora wykraczają daleko poza gaming i dotykają obszarów takich jak reklama, eventy cyfrowe, handel społecznościowy, sprzęt i monetyzacja deweloperów/twórców.

Zakładając, że najnowsze dane są poprawne, całkowita kapitalizacja rynkowa sieci skupionych wokół metaverse wynosi już blisko 30 miliardów dolarów. Szacuje się, że branża może stać się przełomem dla Web 3.0, podobnie jak Facebook zmienił Web 2.0.

Analiza Grayscale wykazała również, że w porównaniu z początkiem ubiegłego roku liczba portfeli cyfrowych w istniejących ekosystemach metaverse wzrosła dziesięciokrotnie. W ostatnim kwartale 2021 r. było ich około 50 tysięcy.

Może Cię zainteresować:

Metaverse | Z czym to jeść i co może nam to dać?

Popularne tokeny metaverse

Top 10 projektów metaverse, o których istnieniu warto wiedzieć

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.