„Mamy za mało gotówki”. Kolejna duża firma kryptograficzna w tarapatach

Założona przez Intercontinental Exchange, właściciela giełdy papierów wartościowych New York Stock Exchange, firma kryptograficzna Bakkt ma duże kłopoty finansowe.

O problemach przedsiębiorstwa zaczęło być głośno po tym, jak w zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pojawił się zapis świadczący o tym, że istnieje niepewność co do dalszego prowadzenia przez firmę działalności.

Gotówki wystarczy na rok?

W dokumencie znalazła się poprawka do raportu kwartalnego Bakkt. Podkreślono w niej niektóre czynniki ryzyka, które sugerują, że firma może nie mieć już wystarczającej ilości gotówki, aby kontynuować działalność.

Bakkt, zaprojektowany jako ekosystem cyfrowych aktywów, który umożliwia instytucjom i konsumentom korzystanie z cyfrowych walut, w tym Bitcoina, został założony w 2018 roku, ale jego premiera nastąpiła dopiero rok później. Głównym celem platformy jest ułatwienie użytkownikom korzystania z kryptowalut w codziennych transakcjach oraz zapewnienie bezpiecznych i regulowanych usług związanych z handlem aktywami cyfrowymi. Bakkt oferuje giełdę futures na Bitcoina, co umożliwia inwestorom spekulowanie na zmianach cen BTC w przyszłości. Kontrakty futures są regulowane i są dostępne dla instytucji oraz osób fizycznych.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że mają powody, by sądzić, że jej środki pieniężne o ograniczonej możliwości dysponowania mogą nie wystarczyć do sfinansowania jej działalności w ciągu najbliższych 12 miesięcy. „Istnieje znaczna niepewność związana z naszą ekspansją na nowe rynki i wzrostem naszej bazy przychodów, biorąc pod uwagę szybko zmieniające się środowisko związane z aktywami kryptograficznymi” – napisano w komunikacie.

Zobacz też: Ceny złota bez zmian. Tymczasem rynek czeka na ruch Fed

Firma kryptograficzna i plan jej ratowania

Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Przedsiębiorstwo opracowało już bowiem plan, które ma umożliwić mu powrót na właściwe tory. Bakkt ma teraz dążyć do pozyskania dodatkowego kapitału poprzez emisję zarejestrowanych papierów wartościowych na rynkach publicznych. Co istotne, będzie to jedyny sposób firmy na zwiększenie swoich przychodów. Eksperci szacują, że działanie to pomoże wygenerować zrównoważony zysk operacyjny i zadowalający poziom przepływów pieniężnych. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Bakkt zamierza wyemitować do 150 milionów dolarów w zarejestrowanych papierach wartościowych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iks de
Iks de
15 dni temu

Debile, przeczytajcie czym jest kryptografia

Rioku
Rioku
13 dni temu
Odpowiedz do  Iks de

No przecież to jasne, malunki naścienne w kryptach, o to co

2
0
Dodaj komentarzx