Mamy rekordową liczbę niezerowych adresów Bitcoin. Robi wrażenie?

Według najnowszych danych od Glassnode, renomowanego dostawcy statystyk dotyczących sieci i rynku kryptowalut, liczba niezerowych adresów Bitcoin (BTC) pobiła rekord. Twierdzą, że osiągnęliśmy aż 47 857 099 takich adresów.

Wzrost liczby niezerowych adresów Bitcoin a adopcja kryptowalut

Tym samym, na ponad 47 milionach portfeli Bitcoin zanotowano przynajmniej jednego satoshiego – najmniejszą jednostkę BTC. Jest to znaczący skok w porównaniu do 44,06 miliona adresów, o których firma informowała jeszcze na początku tego roku.

Glassnode pokazało również wykres, na którym obserwujemy rozwój liczby niezerowych adresów Bitcoin na przestrzeni ostatnich 13 lat. Od 2010 roku, wraz ze znaczącym wzrostem wartości najpopularniejszej kryptowaluty, zauważalny jest pozytywny trend.

Liczba niezerowych adresów Bitcoin często jest wykorzystywana jako wskaźnik adopcji tej kryptowaluty. Większa liczba może otwarcie sugerować, że coraz więcej osób inwestuje i trzyma Bitcoina.

Z drugiej strony, inna znana firma badawcza Santiment zauważyła ciekawą dynamikę dotyczącą Bitcoina. Zgodnie z ich obserwacjami, odsetek dyskusji na jego temat w porównaniu do innych aktywów z top 100 znacznie wzrósł.

Santiment wiąże ten gwałtowny skok z dominacją tematu w social media z decyzją amerykańskiego Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC) o podniesieniu stóp procentowych. To spowodowało, że Bitcoin znów zaczepił o poziom 30 tys. dolarów i siłą rzeczy trafił do wielu internetowych dyskusji.

Może Cię również zainteresować: Ethereum zaskakuje wzrostem. Ale czy naprawdę jest tak różowo?

Santiment sugeruje krótkoterminowy wzrost

Analitycy z Santiment interpretują ten wzrost dominacji w social mediach jako potencjalny znak strachu wśród uczestników rynku. Co ciekawe, sugerują, że tak wysokie poziomy wskaźnika „fear” często korelują z większym prawdopodobieństwem krótkoterminowego wzrostu cen Bitcoina.

Ostatecznie, wszystko to pokazuje, jak dynamiczny i nieprzewidywalny może być rynek kryptowalut. Nawet w obliczu krótkoterminowych spadków wartości, długoterminowe wskaźniki i trendy mogą przynosić optymistyczne wieści dla inwestorów. W tak zmiennym środowisku, kluczowym jest pozostanie na bieżąco z najnowszymi danymi i trendami, tak na przykład jak te regularnie dostarczane przez Glassnode i Santiment.

Jaka część światowej populacji ma BTC?

Na dzień 30 czerwca 2021 roku, według danych Banku Światowego, liczba dorosłych na świecie wynosiła około 5,5 miliarda (zakładając, że dorosłymi są osoby w wieku 15 lat i starsze). Więc, jeśli mamy 47 857 099 niezerowych adresów Bitcoin, to jest to około 0,87% tej populacji.

Należy jednak pamiętać, że jedna osoba może posiadać więcej niż jeden niezerowy adres Bitcoin, a nie wszyscy dorośli na świecie mają dostęp do technologii cyfrowych lub mogą inwestować w kryptowaluty. Dlatego rzeczywista liczba użytkowników Bitcoin może być znacznie niższa.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze