Mamy dla Was krypto zagadkę. Jakie są dwa najbardziej obeznane z kryptowalutami kraje na świecie?

Nigeria i Republika Południowej Afryki zostały uznane za dwa będące najlepiej zaznajomione z krypto państwa na świecie.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2023 r. przez firmy Consensys i YouGov, podczas gdy większość narodów europejskich wykazuje większy sceptycyzm wobec kryptowalut, co wyraźnie widać w takich krajach jak Japonia i Korea Południowa, inne, zwłaszcza w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Południowej i Afryce, postrzegają kryptowaluty jako źródło praktycznie nieograniczonych możliwości finansowych.

Nigeria kocha krypto

W ramach badania przeprowadzone zostały wywiady online z 15 158 osobami w 15 krajach obu Ameryk, Azji, Europy i Afryki. Jego celem było poznanie globalnego i regionalnego postrzegania kryptowalut, NFT, Web3, blockchain i metaverse.

W przypadku Nigerii dane dotyczące świadomości kryptowalut są imponujące , ponieważ aż 99 proc. respondentów przeprowadzonej w tym kraju ankiety stwierdziło, że zna kryptowaluty. Co więcej, 70 proc. ankietowanych stwierdziło, że rozumie podstawową koncepcję technologii blockchain.

Pod względem liczby posiadanych kryptowalut Nigeria znajduje się w absolutnej czołówce i – co dla wielu osób będzie pewnie zaskoczeniem – może stawiana na równi np. ze Stanami Zjednoczonymi. To dość ciekawa sytuacja, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze w lutym 2021 r. Bank Centralny Nigeriioświadczył, że transakcje kryptowalutowe stanowią bezpośrednie naruszenie obowiązujących przepisów.

Zobacz też: Globalny rynek biżuterii odnotowuje rekordowy wzrost

RPA a kryptowaluty

W przeciwieństwie do Europy i Japonii, gdzie większość osób wydaje się w dalszym ciągu niezdecydowana co do przyszłych inwestycji w kryptowaluty, Republika Południowej Afryki wykazuje olbrzymi potencjał. Aż 98 proc. mieszkańców tego kraju wie, czym są kryptowaluty i na jakich zasadach funkcjonują w światowej gospodarce. Mówiąc najogólniej, klimat dla branży krypto w RPA jest bardzo pozytywny – obywatelom kryptowaluty kojarzą się z przyszłością pieniądza i cyfrowej własności.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze