Litecoin sprawi inwestorom prezent pod choinkę?

Litecoin w październiku rzutem na taśmę dołączył do grupy pościgowej i osiągnął zauważalny wzrost, dobijając do ceny niewiele poniżej 70 USD. Przebicie tej granicy przyniósł dopiero listopad. Z każdym dniem nowego miesiąca zarówno cena, jak i apetyty inwestorów rosły. Jednak ostatnie dni to stagnacja LTC w przedziale między 70 a 75 USD, co powoduje, że rynek zaczyna się powoli niecierpliwić. Czy słusznie?

Litecoin w końcu się odblokuje?

Od kilku dni Litecoin ustabilizował kurs w przedziale od 70 do 75 USD, co nie do końca satysfakcjonuje inwestorów. Można powiedzieć, że cena aktywa utknęła w martwym punkcie. Czy powinniśmy się z tym oswoić? Prognozy wskazują, że nie koniecznie. Analitycy dostrzegli, że jeśli zwracamy uwagę na wskaźnik siły względnej (RSI) tylko w ujęciu tygodniowym, to trudno będzie nam szacować możliwe kierunku kursu LTC. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę dzienne RSI, to widać to można dostrzec delikatny trend wzrostowy.

Co konkretnie prognozują analitycy? SantoXBT (Santolita) uważa, że ​​do końca roku cena LTC będzie znajdować się w przedziale 150–200 USD.

Równie optymistyczną, choć nieco odleglejszą perspektywę zaprezentował Shan Belew. Według niego Litecoin jest niedowartościowany, a jego prawdziwy potencjał możemy poznać w grudni, ale 2025 roku:

Litecoin pozostaje jedną z najlepszych sieci kryptowalut pod względem maksymalnego potencjału cenowego w porównaniu do wartości sieci. Jeśli następny szczyt cyklu Bitcoina przypada na grudzień 2025 r., pozostały jeszcze 24 miesiące.

https://twitter.com/MASTERBTCLTC/status/1724410748909113649

Zobacz też: Litecoin już po trzecim halvingu. Efekt jest dość zaskakujący

Grudzień będzie jak gwiazdkowy prezent dla inwestorów?

Prognoz mówiących o tym, że to grudzień może przynieść dobre wieści dla osób zainteresowanych LTC jest więcej. Portal „Analytics Insight” zwraca uwagę, że jesień rozgrzewa rynek kryptowalut i stwarza więcej możliwości dla inwestorów. Analitycy zakładają, że LTC, Meme Moguls (MGLS) i VeChain (VET) to aktywa mające największy potencjał w najbliższym czasie. Według nich, Litecoin ma jeszcze sporo rezerwy i w grudniu może osiągnąć nawet 105 USD.

Widać zatem, że spora część analityków jest przekonana o tym, że LTC czekają same wzrosty. Do tej pory kryptowaluta, w porównaniu chociażby do Solany rosła dość niemrawo. Pytanie czy to faktycznie uśpiony potencjał, czy aktualny kurs jest maksymalnym poziomem jaki może osiągnąć Litecoin. Rynek kryptowalut jest wyjątkowo nieprzewidywalny. Dlatego lepiej zachować ostrożność i spokój.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze