Lawinowo przybywa nowych kryptowalutowych milionerów. Wzrost o ponad 170%

Na rynkach kryptowalutowych wciąż bessa. Binance i Coinbase w tarapatach po pozwach ze strony SEC. Aktualne nastroje z pewnością nie sugerują, że w takim momencie można się dorobić na tym trudnym i niepewnym gruncie. Początek roku był jednak znacznie gorszy, a odbicie po słabym styczniu spowodowało, że wręcz lawinowo przybyło nowych kryptowalutowych milionerów.

Kryptowalutowych milionerów prawie dwa razy więcej niż w styczniu

Bessa na rynku kryptowalut trwa od kilkunastu miesięcy. Najgorszy moment rynek zaliczył po upadku amerykańskiej giełdy kryptowalut FTX. Po tym wydarzeniu, w styczniu 2023 roku kurs Bitcoina był na poziomie 17 tys. USD. W kolejnych miesiącach dobił jednak do poziomu sporo powyżej 20 tys. USD. To wzrost o ponad 50% w stosunku do początku roku. Okazuje się, że w międzyczasie sporo osób dorobiło się imponujących sum. W pierwszej połowie 2023 r. prawie 48 000 inwestorów zostało kryptowalutowymi milionerami, a liczba milionerów sięgnęła 76 078. Wśród tych milionerów 5331 posiada BTC o wartości co najmniej 10 milionów dolarów. Co ciekawe jeszcze 5 stycznia 2023 roku liczba kryptowalutowych milionerów wynosiła 28 084. Oznacza to, że od stycznia grono milionerów kryptowalutowych urosło aż o 170,89%. Szczegółowe informacje i tabele dotyczące tego zagadnienia dostępne są na stronie bitinfocharts.com.

Zobacz też: Znany biznesmen krytykuje SEC za atak na kryptowaluty. Zarzuca regulatorom brak konsekwencji

Topowa kryptowaluta nie jest zaskoczeniem

Nikogo chyba nie zdziwi informacja, że kryptowalutą, która najczęściej pojawiała się w śród portfeli nowych bogaczy był BTC. Prawie 48 000 inwestorów zostało milionerami właśnie dzięki wzrostowi ceny Bitcoina. Wśród portfeli milionerów, 70 747 różnych adresów ma saldo Bitcoinów o wartości ponad 1 miliona dolarów. Grupa licząca 5331 osób to posiadacze BTC o wartości co najmniej 10 milionów dolarów. Jeszcze 5 stycznia 2023 r. liczba milionerów Bitcoin wynosiła 28 084, w tym 24 279 użytkowników posiadało BTC o wartości co najmniej 1 miliona dolarów. Ponadto 3805 z nich miało BTC o wartości co najmniej 10 milionów dolarów. Te szczegółowe dane pokazująm jak w krótkim czasie przybyło wielu nowych kryptowalutowych milionerów. Wygląda to bardzo atrakcyjnie i kusząco, ale nie wolno zapominać, że rynek kryptowalut jest wyjątkowo trudny i niestabilny. Działanie na tym rynku wymaga ogromnej wiedzy i cierpliwości. Dojście do takiego momentu nie jest łatwe i każdy powinien indywidualnie zastanowić się, czy warto podjąć ryzyko.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze