Ktoś twierdzi, że kryptowaluty to nonsens? Pokaż mu te dane, a szybko zmieni zdanie

Kryptowaluty są w obiegu od ponad dekady. Coraz więcej instytucji oraz państw przekonuje się do nich i widzi potrzebę prawnej regulacji rynku kryptowlaut. Jednak wciąż możemy spotkać osoby, które są podejrzliwe wobec cyfrowych walut i nie traktują ich serio. Warto pokazać im kilka najświeższych danych z branży, które mogą ich przekonać, że to całkiem poważna branża, rozwijająca się coraz prężniej.

Kryptowaluty dają pracę coraz większej liczbie ludzi

Dla wielu ludzi kryptowaluty wciąż są swego rodzaju egoztyczną ciekawostką lub wręcz zabawą, którą nie warto zaprzątać sobie głowy. Jednak, czy coś co tworzy miejsca pracy można oceniać tak jednoznacznie pejoratywnie? Jak pokazują statystyki, liczba zatrudnionych w kryptowalutach wzrosła o ponad 100% od 2019 r. pomimo implozji. Według ustaleń startupu badawczego K33, liczba pracowników związanych z kryptowalutami wzrosła od 2019 roku o prawie 160%. W raporcie zatytułowanym „The Emerging Crypto Industry” K33 oszacował, że łączna liczba osób pracujących w krypto w 2023 r. wyniosła prawie 190 000 osób. Dla porównania oszacowano, że w 2019 roku liczba osób pracujących w branży kryptowalut wyniosła około 73 000. Według danych, branża kryptograficzna osiągnęła najwyższy poziom całkowitej liczby pracowników w 2021 r. i wyniosła ponad 211 000 profesjonalnych pracowników zajmujących się kryptowalutami.

Zobacz też: Kandydat na prezydenta USA skłamał twierdząc, że nie posiada Bitcoinów?

Dobre wyniki, pomimo trudnych czasów

Pomimo bessy na rynku kryptowalut dane na temat zatrudnienia w branży są optymistyczne. Chociaż od 2021 roku liczba pracowników zajmujących się kryptowalutami została zmniejszona, o około 11%, to liczba ta jest nadal znacznie wyższa niż cztery lata temu. Jednym z większych podmiotów, który zwiększa globalne zatrudnienie jest giełda kryptowalut Kraken. Od 2019 r. giełda odnotowała wzrost liczby pracowników o ponad 150%. Trezor, duża firma zajmująca się portfelami sprzętowymi, zwiększyła zatrudnienie w firmie o 120% od 2019 r. Wśród tych, którzy zwalniali była m. in. giełda Binance. Według doniesień internetowych Binance zwolniła ponad 1000 pracowników w ramach niedawnej redukcji zatrudnienia. Zwolnienia nastąpiły po tym, jak firma ogłosiła w maju 20% redukcję personelu. Wyróżniającym się podmiotem w tej kategorii jest Tether, czyli emitent jednej z najczęściej handlowanych kryptowalut. Firma zatrudnia zaledwie 60 osób.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze