Kandydat na prezydenta USA skłamał twierdząc, że nie posiada Bitcoinów?

Nie ma co ukrywać. Atmosfera wokół kryptowalut w Stanach Zjednoczonych jest w ostatnim czasie nienajlepsza. Wyraźnie widać, że wyodrębniły się dwa obozy. Jeden to zagorzali zwolennicy kryptowalut, którzy niezbyt przychylnie patrzą na to co robi SEC. Drudzy to ci, którzy doszukują się w kryptowalutach czegoś podejrzanego. Zdaje się, że ta sytuacja nie jest łatwa dla polityków, bo sami nie wiedzą, po które stronie bardziej opłaca im się opowiedzieć. Z takim dylematem mierzy się kandydat na prezydenta USA z ramienia Demokratów?

Kandydat Demokratów nie był szczery w sprawie kryptowalut?

Robert F. Kennedy Jr. jest rywalem Joe Bidena w wyścigu o miano kandydata Demokratów na stanowisko prezydenta stanów zjednoczonych. Czyli właściwie Kennedy jest dopiero „kandydatem na kandydata”. Jednak polityk zyskuje sporą popularność swoją otwartą postawą wobec kryptowalut. Dlatego też media nieco baczniej obserwują jego poczynania. Dane uzyskane przez CNBC pokazują, że pod koniec czerwca Kennedy Jr. posiadał Bitcoiny o wartości od 100 001 do 250 000 USD. Inwestycja została dokonana po jego przemówieniu na konferencji Bitcoin 2023 w maju, kiedy ogłosił, że jego kampania będzie pierwszą, która przyjmie darowizny Bitcoin w Stanach Zjednoczonych. W czym więc problem? Podczas konferencji kandydat zaprzeczył, że inwestuje w BTC i miał wówczas stwierdzić: Nie jestem inwestorem i nie jestem tutaj, aby udzielać porad inwestycyjnych. Zeznanie finansowe złożone przez Kennedyego 30 czerwca nie określa, kiedy zakupił Bitcoiny. Korzystna dla niego wersja wydarzeń mówi, że zrobił to dopiero po wspomnianej konferencji. To oznaczałoby, że choć pewien niesmak w całej sprawie pozostał, to jednak Kennedy jest „czysty”.

Zobacz też: Nadzieja umiera ostatnia. Bitfinex odzyskuje aktywa skradzione w słynnym ataku hakerskim z 2016 roku

Kennedy puszcza oko do branży kryptowalut

Robert Kennedy Jr. jest synem byłego prokuratora generalnego i senatora Roberta F. Kennedy’ego, a także siostrzeńcem 35. prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. Rzucający wyzwanie prezydentowi Joe Bidenowi, Kennedy Jr. w swojej kampanii skierował się do społeczności kryptograficznej. W poście na Twitterze z 3 maja stwierdził, że kryptowaluty, na czele z Bitcoinem są głównym motorem innowacji. Dodał również, że błędem rządu USA było osłabianie przemysłu i napędzanie innowacji gdzie indziej. Wśród jego zwolenników jest założyciel Twittera i dyrektor generalny Block Inc., Jack Dorsey, który niedawno na Twitterze poparł kandydaturę Kennedyego.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze