Krypto rodzi młodych milionerów. Ujawniono listę najbogatszych z nich

„Forbes”, znany z doceniania młodych przedsiębiorców, ujawnił swoją słynną listę „30 under 30”. Przedstawia ona potencjalnie najzamożniejszych, którzy nie zdążyli jeszcze ukończyć 30. roku życia. Co ciekawe, aż 14 miejsc zajęli profesjonaliści pracujący w sektorze krypto lub mający z nim związek.

Najważniejsze postacie i „Galeria Hańby”

Jest to jednak spadek w porównaniu do ubiegłorocznej hossy kryptowalutowej. W odpowiedzi na ubiegłoroczny błąd, gdy Forbes wyróżnił byłego miliardera kryptowalutowego i CEO FTX, Sama Bankmana-Frieda, wydawnictwo zdecydowało się opublikować specjalną edycję „Galerii Hańby”.

Na liście „30 under 30” między innymi znalazł się Ham Serunjogi, współzałożyciel Chipper Cash. Jego startup, wyceniany na 2,2 miliarda dolarów, pozwala na błyskawiczne przelewy pieniężne między Ugandą, Republiką Południowej Afryki, Nigerią, Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Firma obsługuje 5 milionów klientów, umożliwiając im płacenie rachunków oraz handel akcjami i kryptowalutami.

Zobacz także: Gotówka zniknie z naszych portfeli? Europarlament debatuje nad cyfrowym Euro

Krypto milionerzy

Maxwell Stein z kolei, profesjonalista ds. aktywów cyfrowych w BlackRock, jest najmłodszym członkiem zespołu ds. aktywów cyfrowych w firmie. Pomógł w formowaniu pierwszej inwestycji funduszu w krypto. W sierpniu za jego pośrednictwem przedsiębiorstwo zintegrowało się z depozytariuszem, Coinbase Prime.

Hayden Adams to natomiast założyciel Uniswap Labs. Uruchomił Uniswap w 2018 roku, który stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji krypto, z milionami użytkowników. W bieżącym roku przekroczył już bilion dolarów w całkowitej objętości handlu.

Eva Beylin, dyrektor The Graph Foundation, kierowała dystrybucją ponad 135 milionów dolarów dotacji dla głównych programistów The Graph. To protokół indeksowania dla danych blockchain. W tym roku zarobił 50 milionów dolarów pod przewodnictwem Tiger Global.

Inni wyróżnieni to m.in.: Victor Faramond, współzałożyciel i CTO MoonPay, Kevin Sekniqi, współzałożyciel Ava Labs, Lydia Hylton, partnerka w Bain Capital Crypto, Kanav Kariya, prezes Jump Crypto i Kinjal Shah, partnerka w Blockchain Capital.

W „Galerii Hańby”, obok Bankmana-Frieda i Caroline Ellison, znalazła się Charlie Javice. Założycielka Frank, która w sierpniu stanęła przed sądem federalnym w Nowym Jorku, oskarżona o oszustwo. Dołączył do niej Lucas Duplan, założyciel Clinkle.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx