Kraken straci swojego szefa. „Odchodzę, bo to nudne”

Jesse Powell, współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken, zrezygnuje ze stanowiska. Jego rolę przejmie Dave Ripley, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych.

Dziennik Wall Street Journal jako pierwszy poinformował o planach odejścia Powella. Obecnie Kraken udostępnił już własny komunikat, w którym czytamy, że Jesse Powell planuje „kontynuować pracę nad rozwojem produktu i wspieraniem branży kryptowalutowej” jako prezes. Powell również skomentował to na Twitterze:

https://twitter.com/jespow/status/1572674899516469248

Jesse Powell, jako współzałożyciel i CEO giełdy Kraken, przepracował w firmie ponad 11 lat. Wygląda jednak na to, że obecnej „krypto zimy” nie przetrwa, tym bardziej że znalazł się w centrum uwagi z powodu kilku kontrowersji.

Kraken był sprawdzany przez Departament Skarbu USA

I tak, w czerwcu br. Powell skrytykował grupę „obudzonych aktywistów” wewnątrz firmy i powiedział nieszczęśliwym pracownikom, że „zawsze mogą odejść”, wywołując tym debatę społeczno-polityczną, która wstrząsnęła sektorem krypto i nie tylko. Dawniej, jeśli ktoś pracował w firmie i skarżył się na warunki, szef mówił wprost: „Nie podoba się? To do widzenia”. Dziś takie zachowania nie są tolerowane i natychmiast trafiają do sieci odpowiednie doniesienia, pogarszając wizerunek zarówno zarządu, jak i całej firmy.

Sprawdź: Cardano

Można sobie wyobrazić, że Jesse Powell był pod dużą presją, niemniej obiektywnie rzecz biorąc jako CEO powinien zachować więcej zimnej krwi.

W lipcu z kolei pojawiły się inne doniesienia, tym związane z tym, że Kraken był sprawdzany przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych. Podobno umożliwiał irańskim użytkownikom korzystanie z platformy, co jest naruszeniem międzynarodowych sankcji przeciwko reżimowi irańskiemu.

CEO Krakena zaprzeczył, jakoby te kontrowersje skłoniły go do rezygnacji ze stanowiska. Dodał, że poinformował zarząd o planowanym odejściu już ponad rok temu.

Co natomiast sprawiło, że Powell zdecydował o odejściu z firmy, którą współtworzył? Przede wszystkim nuda. A oprócz tego, jak przyznał w wywiadzie dla Bloomberga, „firma się rozrosła, zarządzanie nią stało się bardzo wyczerpujące, dawało mało frajdy”.

Zobacz: Trezor

Kraken to obecnie jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Obecnie jest na etapie rekrutowania wielu specjalistów, w tym z Polski.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx