Korekta na Bitcoinie zatrzymała rynek na poziomie 22 000$

Korekta na Bitcoinie zatrzymała rynek przy poziomie 22 000$ – Silvargate dalej w centrum uwagi

Niewiele zmieniło się na rynku kryptowalut od czasu ostatniego spadku, który miał miejsce w piątek. Kurs Bitcoina spadł w pobliże wsparcia na poziomie 22 500 USD. Handlowcy kryptowalut czekają teraz na jakąś iskrę, która ożywi rynek w związku z obawami dotyczącymi kondycji Silvergate Bank.

Ale iskra nie przychodzi. Można za to dostrzec zauważalne próby zepchnięcia ceny BTC w pobliże 22 000 $. Taka akcja niedźwiedzi miała miejsce we wtorek, kiedy kurs zanurkował właśnie w okolice okrągłego poziomu. Jednak po chwili zawrócił i obecnie handel Bitcoinem odbywa się po około 22 300 $.

Akcje w USA na czerwono

Rynki akcji w USA rozpoczęły nowy tydzień mocnym startem w poniedziałek. Jednak impet zaczął słabnąć w miarę upływu dnia, a główne indeksy spadały, gdy rynki zbliżały się do zamknięcia. We wtorek spadek cen akcji w USA był już wyraźny a indeksy zamknęły się na czerwono.

Dane z TradingView pokazują, że we wtorek cena Bitcoina wahała się w przedziale od 22 000 USD do 22 700 USD w ciągu dnia. Przy czym ani byki, ani niedźwiedzie nie zyskały przewagi, co doprowadziło do swoistego impasu. Obie strony czekają na jakiś katalizator, który może spowodować zauważalny ruch cen w którymś kierunku.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa :

„Byki straciły ogólną krótkoterminową przewagę techniczną, ponieważ trend wzrostowy cen na wykresie dziennym został zanegowany”.

„Ceny znajdują się obecnie w raczkującym trendzie spadkowym, a niedźwiedzie nabierają rozpędu” – powiedział Wyckoff.

Przeczytaj także : Giełda Kraken chce uruchomić własny bank

Stop-lossy na BTC poniżej 21 370 USD

Analiza kursu Bitcoina została przedstawiona w najnowszej publikacji od Eight Global, w którym zauważono, że „cena BTC straciła dolne wsparcie kanału i od tego czasu ma trudności z powrotem”.

„8EMA przecina 34EMA z góry i obecnie oba są zsynchronizowane z dnem kanału, co może zwiększyć tutaj opór” – napisał Eight Global.

„Dopóki nie uzyskamy wyraźnego powrotu do kanału, 22 600 $ – 23 000 $ to obszar, w którym należy szukać krótkich pozycji, celując w 21 500 $ – 21 800 $ i przesuwając SL [stop loss] do b/e [break even], gdy cena zacznie rosnąć na korzyść pozycji”.

Obecnie Bitcoin tworzy wyższą niższą i wyższą wysoką strukturę i tak długo, jak może utrzymać się powyżej poprzedniego minimum 21 370 USD, zwyżkowy wzór wykresu będzie kontynuowany, napisali analitycy.

„Dopóki to nie zostanie zanegowane, długie pozycje HTF [high time frame] mogą pozostać otwarte z pierwszymi celami w wysokości około 26 500 USD, a jeśli założenie się utrzyma, ostatecznie 28 000–30 000 USD”.

W przypadku przekroczenia najniższego poziomu 21 370 USD „możemy oczekiwać fali A korekty typu ABC”, ostrzegło Eight Global.

„Obszar 20 800 USD byłby wtedy prawdopodobnym wsparciem dla fali A, a jeśli późniejsze odbicie lub trend wzrostowy MTF [w połowie przedziału czasowego] (fala B) osiągnie szczyt na poziomie około 23 300 USD – 24 300 USD (lub mniej), prawdopodobieństwo uzyskania głębszej korekty (fala C) w okolicach od 18 300 USD do 19 700 USD znacznie wzrasta”.

Z tego powodu Eight Global zaleca umieszczanie zleceń stop-loss na długich pozycjach poniżej 21 370 USD jako środek zapobiegawczy i przesuwanie ich w kierunku 23 000 USD w przypadku, gdy cena Bitcoina wzrośnie.

„Bez względu na to, czy preferujesz tutaj długie, czy krótkie pozycje, ustawienie SL na b/e, gdy cena rozsądnie zmieni się na twoją korzyść, jest najlepszym sposobem ochrony kapitału w tygodniu, w którym prawdopodobnie zobaczymy, jak ceny będą się zmieniać bardziej dynamicznie niż ostatnio”, podsumował Eight Global.

Altcoiny w stagnacji

Ogólnie rzecz biorąc, ostatnie dni to negatywny czas dla rynku altcoinów, ponieważ większość tokenów notowana jest na minusie.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,023 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 42,3%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze