Kopanie leżącego? Skarbówka dowali w użytkowników kryptowalut karami za niezapłacone podatki

Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii zachęca do dobrowolnego ujawnienia niezapłaconego podatku dochodowego lub podatku od zysków kapitałowych z tytułu posiadania kryptowalut, NFT i tokenów użytkowych.

Brytyjski rząd Wielkiej Brytanii wezwał dziś użytkowników kryptowalut do dobrowolnego ujawnienia wszelkich niezapłaconych zysków kapitałowych lub podatków dochodowych oraz opublikował szczegółowe wytyczne na ten temat.

Skarbówka ma konkretne plany

Ujawnienia podatkowe powinny odzwierciedlać zyski kapitałowe lub dochody z tokenów giełdowych, takich jak Bitcoin tokeny niewymienialne NFT i tokeny użytkowe.

Użytkownicy, którzy dokonali już ujawnienia podatku od kryptowalut brytyjskiemu fiskusowi, mają 30 dni od daty ujawnienia na dokonanie wszystkich niezbędnych płatności. Jeśli termin ten nie zostanie dotrzymany, Skarb Państwa podejmie kroki w celu odzyskania pieniędzy, a użytkownikom mogą grozić wysokie kary.

Przypomnijmy, że w 2021 r. brytyjski Skarb Państwa opublikował podręcznik, który zawierał przydatne informacje dla brytyjskich posiadaczy kryptowalut. Chodziło o to, by ułatwić im płacenie podatków. Rok później ogłoszono plany przekształcenia kraju w centrum inwestycji i technologii w aktywa kryptowalutowe.

Co prawda piąta dyrektywa UE w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (5AMLD) nie nakłada już obowiązków prawnych na Wielką Brytanię, jednak kraj ten nadal zdecydował się włączyć do prawa krajowego wymogi dotyczące regulacji kryptowalut z 5AMLD i 6AMLD.

Zobacz też: Tylko trzy miesiące na złożenie deklaracji posiadania kryptowalut

Obowiązek rejestracji

Dodajmy, że dostawcy wymiany aktywów kryptograficznych, którzy wymieniają aktywa kryptograficzne na gotówkę lub inną kryptowalutę, lub którzy wymieniają aktywa kryptograficzne, oraz dostawcy portfeli depozytariuszy, którzy opiekują się aktywami kryptograficznymi lub zarządzają nimi w imieniu swoich klientów, to przykłady firm kryptowalutowych, które muszą się w Wielkiej Brytanii zarejestrować.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx