Konferencja Meta (Facebook) już jutro. Które kryptowaluty mogą dzięki niej wzrosnąć?

Meta, przebrandowany gigant technologiczny znany wcześniej jako Facebook, przygotowuje się do organizacji przełomowego, dwudniowego wydarzenia o nazwie MetaConnect, które odbędzie się w dniach 27-28 września 2023 r. Event ma pozwolić gościom zagłębić się w sektor sztucznej inteligencji (AI) oraz wirtualnej, mieszanej i rozszerzonej rzeczywistości- nic więc dziwnego, że zainteresowanie jest spore. Tajemnicą poliszynela są również plany korporacji pod zarządem Marka Zuckerberga w zakresie krypto i technologii blockchain. Oto kryptowaluty które mogą przyciągnąć dodatkowe zainteresowanie wzw. z powyższym wydarzeniem.

Meta (Facebook) podyskutuje o technologii, kryptowaluty czekają

MetaConnect zapowiada przedyskutowanie kwestii związanych z tematami sztucznej inteligencji i technologii immersyjnych. Dzięki rozległemu wpływowi Mety na krajobraz technologiczny, wydarzenie to stało się centralnym punktem dla entuzjastów także i kryptowalut oraz technologii blockchain. Oto kilka kryptowalut alternatywnych (altcoinów) powiązanych z korporacją Marka Zuckerberga, na które impreza może mieć bezpośredni lub pośredni wpływ:

  1. Oasis Network (token $ROSE): Partnerstwo Oasis Labs ze spółką Meta w celu oceny uczciwości sztucznej inteligencji przy użyciu protokołu Secure Multi-Party Computation (SMPC) ma na celu promowanie idei bezstronnej sztucznej inteligencji i zwiększenie prywatności użytkowników końcowych. Wszelkie zmiany ujawnione podczas MetaConnect mogą znacząco wpłynąć na przyszłą trajektorię kryptowaluty ROSE.
  2. Flow ($FLOW), Polygon ($MATIC), Solana ($SOL): Instagram, spółka należąca do parasola własnościowego Meta, wcześniej zadeklarowała wsparcie dla tokenów niezamiennych (NFT) opartych na blockchainach Ethereum, Polygon, Solana i Flow. Potencjalne rozszerzenie lub integracja tych ofert może mieć poważne konsekwencje dla wartości ww. altcoinów.
  3. Trust Wallet ($TWT): Poparcie Meta dla portfela Trust Wallet otwiera drzwi do potencjalnej integracji. Aktualizacje dotyczące projektu w ekosystemie Meta mogą odcisnąć piętno na adopcji, a co za tym idzie, na ostatecznej wartości tokenów TWT.
  4. Arweave ($AR): Arweave wykorzystywane jest przez firmę Marka Zuckerberga do przechowywania cyfrowych kolekcji na platformie społecznościowej Instagram. Wszelkie poszlaki dotyczące zwiększonej współpracy dodatkowej integracji mogą wpłynąć na kurs $AR.
  5. Ceek VR ($CEEK): Współpraca marki Ceek VR z firmą Meta sugeruje wspólne projekty na horyzoncie. Ewolucja tego partnerstwa może zwiększyć widoczność i pozycję rynkową kryptowaluty CEEK.

Zobacz też: Tether nabywa udziały w firmie górniczej Northern Data. Co knują twórcy USDT?

Web 3.0 nie jest obce Zuckerbergowi

Pomimo poważnych wyzwań regulacyjnych, które m.in. doprowadziły do zaprzestania obsługi NFT na platformach Instagram i Facebook na początku tego roku, Meta, czynem i głosem swojego CEO cały czas wykazuje ogromne zainteresowanie tokenami niezamiennymi oraz sektorem Web 3.0 jako takim. Dość powiedzieć, że to właśnie firma Marka Zuckerberga przyczyniła się de facto do nie tak dawnej hossy m.in. na projektach metaverse oraz GameFi, a sama nazwa Meta miała nawiązywać do systemu naczyń połączonych oraz idei świata w pełni zintegrowanego ze światem wirtualnym (od słowa Metaverse).

Śmiałe kroki giganta pociągnęły za sobą błyskawiczny wzrost zainteresowania ze strony najbliższych konkurentów, takich jak korporacje Microsoft i Google, które od stosunkowo niedawna intensywnie rozwijają swoje inicjatywy związane ze sztuczną inteligencją oraz technologią blockchain.

Co do samych altcoinów: warto mieć na uwadze, że jakiekolwiek słowa padną podczas konferencji MetaConnect, nadal znajdujemy się w sytuacji w której rynek zmaga się z brakiem płynności i potężnym, wrześniowym marazmem. Jeżeli położenie szerokiego rynku nie zmieni się wkrótce na lepsze, trudno będzie mówić o przełożeniu się jakichkolwiek indywidualnych wzrostów na stabilną aprecjację którejkolwiek kryptowaluty.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze