Kilka słów tym, jak wieloryby zmieniły front

W obliczu spadków ceny bitcoina, niektóre wieloryby zaczęły zwracać się w kierunku rynków kryptowalut alternatywnych.

Niejaki Flood napisał niedawno na Twitterze, że reorganizuje swój portfel aktywów cyfrowych. Trader stwierdził, że przenosi część zysków, które wygenerował z handlu bitcoinem na ethereum.

Warto zauważyć, że z perspektywy czasu liczba bitcoinowych wielorybów drastycznie spadła. Na dzień 18 czerwca było tylko 2163 adresów portfela pojedynczych uczestników sieci zasobnych w ponad 1000 BTC. Od 27 stycznia liczba wielorybów BTC spadła o prawie 13%.

wieloryby glassnode
Źródło: Glassnode

Jaki sentyment panuje aktualnie na rynku?

Wyniki obserwacji poczynionych ostatnio przez CryptoQuant sugerują, że wieloryby BTC zaczęły pozbywać się części swoich zasobów. Jak twierdzi dyrektor generalny firmy, Ki Young Ju, sprawiło to, że rynek stał się „bardzo niepewny”:

„Rynek BTC jest obecnie bardzo niepewny. Sprzedaż wielorybów wskazuje na rynek niedźwiedzia, a sprzedaż detaliczna implikuje hossę. Jesteśmy teraz w stanie neutralności.”

wieloryby kapitulacja
Źródło: CryptoQuant

Nie wszystkie wieloryby sprzedają BTC

Obecne wyprzedaże bitcoinów nie sugerowały jednak zmiany sentymentu dla altcoinów. Większość, jeśli nie wszystkie główne kryptowaluty alternatywne naśladowały ostatnio ruchy cenowe BTC. Ethereum, drugi co do wielkości altcoin pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrósł 15 czerwca powyżej 2500 USD, ale w momencie pisania tego tekstu stracił prawie 15%. W związku z tym inne główne alty, takie jak ADA, XRP, DOGE i BNB, zaliczyły na swoich 4-godzinnych wykresach czerwone słupki.

Z drugiej strony, wyniki niektórych badań wykazały, że nie wszystkie wieloryby BTC zostały dotknięte spadkiem cen. Niektóre z nich były zajęte kupowaniem bitcoinów (BTC) właśnie teraz, gdy cena króla kryptowalut spadła z ATH z 65 000 USD do poniżej 35 000 USD.

W raporcie Santiment czytamy, że adresy bitcoin o wartości od 100 do 10 000 BTC dodały w ciągu ostatnich 25 dni do swoich sald w sumie 90 000 BTC i zostały wycenione na 3,38 miliarda dolarów. Zgodnie z treścią raportu, ta grupa posiadaczy BTC była w posiadaniu praktycznie połowy podaży BTC w obiegu.

„Utrzymują teraz 7-tygodniowy, najwyższy poziom 9,11 miliona BTC, obecnie wart łącznie 366,89 miliarda dolarów i 48,7% całkowitej podaży #Bitcoin”.

Dodatkowo, jak wynika z opracowania Glassnode, tygodniowe odpływy BTC z adresów górników spadły do ​​około 1,7 miliona dolarów, najniższego poziomu w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze