Najważniejszy bitcoinowy news ostatnich 12 m-cy | Reszta to tylko szum

Od czasu kwietniowego ATH na rynku bitcoina w wysokości 65 000 USD, cena kryptowaluty spadła o prawie 50%. W obliczu takiego spadku, wielu uczestników rynku podjęło decyzję o zakończeniu swojej przygody z BTC. Michael Saylor zwrócił uwagę, że najważniejszy news ostatnich 12 miesięcy dla tego rynku jest tak naprawdę jeden… Jaki?

Najważniejszy bitcoinowy news ostatnich 12 miesięcy?

Zdaniem gospodarza programu Mad Money w CNBC, Jima Cramera, surowe traktowanie kryptowalut przez Chiny skłoniło go do sprzedaży wszystkich swoich bitcoinów:

„Sprzedałem praktycznie wszystkie swoje bitcoiny. Nie potrzebuję tego.”

Tymczasem instytucje takie jak MicroStrategy potwierdziły swoją wiarę w cyfrowy zasób i ogłosiły dodatkową inwestycję w wysokości około 489 milionów dolarów. CEO MicroStrategy, Michael Saylor, okazał się niedawno jednym z tych entuzjastów bitcoina, którzy byli gotowi kupić w dołku i zrobili to. Ponieważ doniesienia z Chin przyczyniły się do spadku ceny, Saylor uznał to za okazję do zakupu i nabył 13 005 BTC po średniej cenie ~ 37 617 USD za bitcoin.

Stanowiło to główną różnicę w postrzeganiu bitcoina względem wielu innych uczestników tego rynku. Podczas gdy Cramer odniósł się do BTC jako „alternatywy dla pozycji gotówkowych, w których posiadacze nie robią absolutnie nic”, Saylor oświadczył:

„W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy #Bitcoin pojawił się na Wall Street. To jest wiadomość. Reszta to szum…”

Co ciekawe, duże korekty na rynku nie są bynajmniej nowością dla długoterminowych posiadaczy kryptowalut. Dlatego poziom tolerancji ryzyka jest wśród nich tak wysoki. Posiadacze krótkoterminowi, tacy jak wspomniany Cramer, zostali zniechęcili się przez spadki i w panice dokonali sprzedaży.

Niektórzy analitycy uważają, że korekta była tylko krótką czkawką przed powrotem aktywa na wyznaczoną w ciągu ostatnich miesięcy ścieżkę wzrostów. Willy Woo zwrócił uwagę na rosnący udział stablecoinów:

„Jesteśmy w tym historycznym […] ATH stablecoinów i jest to bardzo pozytywne dla ceny w dłuższym horyzoncie czasowym. Mamy dużo plusów, a minusy na tym etapie są dość ograniczone.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze