Kennedy Jr. jako nowy prezydent USA chce wesprzeć dolara Bitcoinem

Kandydat Demokratów na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych uważa, że wsparcie dolara amerykańskiego „twardą walutą”, w tym złotem, srebrem, platyną lub Bitcoinem, może pomóc w ponownej stabilizacji amerykańskiej gospodarki.

Przemawiając na kolejnym kampanijnym spotkaniu z wyborcami, które odbyło się w środę, 19 lipca, Robert F. Kennedy Jr. stwierdził, że wsparcie dolara amerykańskiego tym złotem, srebrem, platyną lub Bitcoinem, może pomóc gospodarce Stanów Zjednoczonych.

Nowy prezydent i nowe podejście do BTC?

– Wspieranie dolarów i amerykańskich zobowiązań dłużnych twardymi aktywami może pomóc przywrócić siłę dolara, powstrzymać inflację i zapoczątkować nową erę amerykańskiej stabilności finansowej, pokoju i dobrobytu – powiedział potencjalny prezydent USA.

Kennedy wyjaśnił również, że proces ten będzie stopniowy i że w zależności od jego skuteczności, będzie on dostosowywał kwotę wsparcia dla dolara. – Moim planem byłoby zacząć od bardzo, bardzo małych kwot; być może 1 proc, wyemitowanych bonów skarbowych byłby zabezpieczony twardą walutą, złotem, srebrem, platyną lub Bitcoinem – dodał.

Ponadto Kennedy zadeklarował, że zwolni konwersje Bitcoina na dolary amerykańskie z podatków od zysków kapitałowych. Jego zdaniem tego typu działanie pobudzi inwestycje i zachęci przedsiębiorstwa do rozwijania działalności w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Netflix w Polsce pod lupą UOKiK. Posypią się kary?

Fan kryptowalut

Robert Francis Kennedy Jr. jest amerykańskim prawnikiem zajmującym się ochroną środowiska oraz publicystą znanym ze swoich antyszczepionkowych teorii na temat pandemii COVID-19. Jest synem prokuratora generalnego USA i senatora Roberta F. Kennedy’ego oraz bratankiem prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. Ukończył Uniwersytet Harvarda i uzyskał tytuł doktora prawa na University of Virginia School of Law.

Kennedy Jr. uchodzi za entuzjastę kryptowalut. Już 19 maja br. na konferencji Bitcoin 2023, która odbyła się w Miami, polityk zapowiedział, że będzie przyjmował darowizny w BTC na finansowanie jego kampanii wyborczej. Z kolei 9 lipca ujawnione zostały informacje, z których wynika, że kandydat na prezydenta USA posiadał Bitcoina o wartości do 250 000 dolarów. Co ciekawe, wcześniej Kennedy zaprzeczał, że posiada jakąkolwiek ekspozycję na aktywa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze