Kapitalizacja rynkowa bitcoina znów powyżej 1 biliona dolarów | Dominacja BTC na najwyższym poziomie od dwóch miesięcy

Na fali nowych wzrostów bitcoina, dominacja kryptowaluty nad altcoinami osiągnęła najwyższy poziom od dwóch miesięcy.

Dobra passa bitcoina trwa. Kryptowaluta osiągnęła wczoraj nowy, wielomiesięczny szczyt, wynoszący prawie 56 000 USD. Dominacja BTC nad altcoinami również wyznaczyła nowy rekord, mimo że większość alternatywnych zasobów cyfrowych utrzymuje się na wykresach w barwie zieleni.

Dominacja BTC na najwyższym poziomie od dwóch miesięcy

Przynajmniej na razie, październik pozostaje bardzo korzystnym miesiącem dla bitcoina. Choć na początku miesiąca cena króla kryptowalut wynosiła nieco ponad 43 000 USD, w ciągu zaledwie kilku pierwszych dni podskoczyła do około 48 000 USD, gdzie pozostała przez niedługi czas.

Po krótkim cofnięciu o 1000 USD, byki ponownie wzięły sprawy w swoje ręce i – po raz pierwszy od początku września – wypchnęły cenę BTC do poziomu powyżej 50 000 USD. Tym razem udało im się z powodzeniem przebić wyżej. To nie był koniec walki o kontynuację wzrostów. Kolejna fala zakupów przyczyniła się do imponującego wzrostu, który doprowadził BTC do dziennego maksimum wynoszącego prawie 56 000 USD. To, jak dotąd, najwyższy poziom cenowy bitcoina od połowy maja.

Pomimo korekty kilka tysięcy dolarów, kapitalizacja rynkowa kryptowaluty nadal znacznie przekracza 1 bilion dolarów. Co więcej, bitcoin zwiększył swoją dominację nad altcoinami do prawie 45%, co jest najwyższym wynikiem na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

bitcoin
źródło: link; dane aktualne na 07-10-21, godz. 11:45

Alty „na zielono”, ale…

W ciągu ostatnich kilku dni wzrosły również ceny altcoinów (w stosunku do dolara).

Podczas korekty pod koniec września, ethereum spadło znacznie poniżej 3000 USD. Kryptowaluta zdołała jednak odzyskać od tego czasu ponad 700 USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji jej cena wynosi blisko 3600 USD.

W skali 24-godzinnej cały rynek jest zielony. Imponujące zyski zaliczyły: Cardano, Binance Coin, Ripple, Solana, Polkadot, Terra, Avalanche, Uniswap i Litecoin.

alty na zielono
źródło: link; dane aktualne na 07-10-21, godz. 11:45

Jednak w porównaniu z BTC sytuacja wygląda zupełnie inaczej:

alty względem BTC
źródło: link; dane aktualne na 07-10-21, godz. 11:45

Jednym z nielicznych wyjątków jest Shiba Inu. Cena SHIB poszybowała w perspektywie tygodnia o ponad 300%, awansując tym samym na 12 (obecnie 17) miejsce w zestawieniu największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze