Już nie będzie tak łatwo! Przymusowe KYC na jednej z największych giełd

Giełda kryptowalut KuCoin już w przyszłym miesiącu wprowadzi obowiązkową weryfikację tożsamości swoich użytkowników KYC.

Giełda pracuje nad wzmocnieniem swojego systemu Know Your Customer (KYC) poprzez wprowadzenie obowiązkowej kontroli tożsamości. KuCoin oficjalnie ogłosił nadchodzącą aktualizację systemu KYC mającą na celu zwiększenie zgodności z międzynarodowymi przepisami przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Aktualizacja autoryzacji KYC wprowadza obowiązkowe kontrole dla wszystkich nowych użytkowników KuCoin od 15 lipca 2023 roku. Nowi użytkownicy, którzy nie ukończą tego procesu, nie będą mieli dostępu do pakietu produktów i usług oferowanych przez tę giełd

Obecni użytkownicy, będą musieli również ukończyć proces KYC, jeśli chcą mieć dostęp do niektórych funkcji tej czwartej największej pod względem wolumenu, giełdy. Tacy użytkownicy nie będą mogli wpłacać nowych środków, natomiast wypłaty pozostaną niezmienione, jak wynika z ogłoszenia.

Zobacz też: Firma górnicza kupuje zawrotne 33 000 koparek, rok przed Bitcoin halvingiem!

Czy wszystkie będą zmuszone do KYC?

Weryfikacja Know Your Customer to standardowa praktyka w branży finansowej. Polega na gromadzeniu i weryfikacji danych osobowych od użytkowników w celu potwierdzenia ich tożsamości. Poprzez wprowadzenie tych środków jako obowiązkowych, KuCoin ma na celu stworzenie bardziej bezpiecznego i transparentnego środowiska handlowego, jednocześnie przestrzegając globalnych standardów regulacyjnych.

KuCoin ma ponad 27 milionów użytkowników z ponad 200 krajów i regionów. Giedła ta zawsze była zaangażowana w promowanie bezpieczeństwa i transparentności w branży. Wraz z szybkim wzrostem branży kryptowalut, zapewnienie bezpieczeństwa i integralności kont i aktywów użytkowników stało się priorytetem. Wprowadzając obowiązkową weryfikację KYC, KuCoin dąży do zapewnienia lepszej ochrony funduszy użytkowników i ograniczenia ryzyka związanego z potencjalnymi nielegalnymi działaniami.

Kucoin KYC
CEO KuCoin, Johnny Lyu. Źródło: https://www.forbes.com

Johnny Lyu, dyrektor generalny KuCoin, wyjaśnił motywację wprowadzenia nowych zasad autoryzacji użytkowników i zapewnił, że ten krok podniesie poziom usług i bezpieczeństwa oferowanych przez jego produkt:

KuCoin, jako „giełda dla ludzi”, zawsze jako priorytet stawiała bezpieczeństwo aktywów użytkowników. Jako globalna giełda, KuCoin śledzi polityki kryptowalutowe różnych krajów i szanuje wymagania dotyczące zgodności, zapewniając użytkownikom większe bezpieczeństwo ich aktywów. Wraz z rozwojem krypto branży, kryptowaluty stopniowo przestają być domeną geeków, a stają się masowo akceptowanymi aktywami. Jednak ten proces niesie za sobą pewne kwestie dotyczące bezpieczeństwa związane z aktywami on-chain. W związku z tym KuCoin wzmocniło nasz system KYC, aby zgodnie z przepisami regulacyjnymi na całym świecie lepiej chronić bezpieczeństwo aktywów wszystkich użytkowników kryptowalut za pomocą zwiększonych zasad KYC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze