Inwestor NFT przypadkowo spala swojego CryptoPunka o wartości 135 000 $
Inwestor NFT przypadkowo spala CryptoPunka o wartości 135 000 $, próbując pożyczyć pieniądze
Kolekcjoner NFT Brandon Riley próbując przejść przez skomplikowany i mało znany proces pakowania NFT, przypadkowo wysłał zasób na wypalony adres, trwale usuwając NFT z obiegu.
W ten sposób niezamienny token (NFT) z kolekcji CryptoPunks o wartości 77 Ethereum został wysłany na spalony adres w celu trwałego zniszczenia.
Kolekcjoner jednak zamierzał pożyczyć trochę pieniędzy pod zastaw swojej kolekcji, aby kupić kolejne NFT. Nie udało się.
13 marca, Brandon Riley, dodał CryptoPunk #685 do swojej kolekcji , płacąc 77 ETH, mając nadzieję na utrzymanie go przez dłuższy czas.
Jako doświadczony inwestor, Riley wiedział, jak ważne jest nabywanie nowych NFT tuż przed wejściem rynku kryptowalutowego w nową hossę. W rezultacie postanowił pożyczyć trochę pieniędzy pod zastaw CryptoPunk #685, używając popularnej techniki znanej jako wrapping.
Przechodząc przez nieznany proces pakowania NFT, Riley przypadkowo wysłał zasób na adres wypalenia – co trwale usunęło NFT z obiegu, jak pokazano poniżej.
„Powiedziano mi, żebym dokładnie postępował zgodnie ze wskazówkami, więc tak zrobiłem” — wyjaśnił Riley, ale w trakcie procesu stracił 77 ETH, co było warte 135 372,16 $”.
Wyjaśnił:
„Nie pakowałem tego punka, żeby sprzedawać go na Blur. To miał być mój „wieczny punk”. Zapakowałem go tylko dlatego, że potrzebowałem pożyczyć na niego trochę pieniędzy w celu poprawienia płynności”.
Podczas gdy członkowie Crypto Twitter uważali, że kolekcjoner NFT musiał mieć „głębokie kieszenie”, Riley zaprzeczył plotkom, ujawniając, że kupił CryptoPunk # 685 za pożyczone pieniądze.
„Wydaje mi się, że po prostu nie powinienem był tego robić sam”.
Przeczytaj także : USA będą największym przegranym operacji Chokepoint 2.0, mówią zwolennicy kryptowalut
Riley wyciągnął wnioski z tego doświadczenia. Z drugiej strony Crypto Twitter obwiniał również mylące interfejsy użytkownika i złożone instrukcje za stratę inwestora. W rezultacie społeczność jednogłośnie zgodziła się co do potrzeby reorganizacji procesów front-end dla ekosystemów kryptograficznych.
Handel „wash” NFT wzrósł w lutym o 126%, potwierdził raport CoinGecko. Sześć największych rynków NFT to Magic Eden, OpenSea, Blur, X2Y2, CryptoPunks i LooksRare. X2Y2, Blur i LookingRare odnotowały wzrost transakcji typu wash trading czwarty miesiąc z rzędu, przy łącznym wolumenie 580 milionów dolarów.
Jak donosił wcześniej między innymi Cointelegraph, problem wash tradingu wynika z braku jasnych przepisów.
Może Cię zainteresuje :