Intrygujące wyniki badania dotyczącego stabilności kryptowalut. Jakie znaczenie mają dla branży?

Pew Research Center opublikował właśnie wyniki badania, dotyczące zaufania wobec kryptowalut. Wynika z nich, że wśród Amerykanów, którzy są zaznajomieni z kryptowalutami, trzy czwarte twierdzi, że nie ma zaufania do zasobów cyfrowych. Nawet wśród tych, którzy zainwestowali w kryptowalutę, ponad 40% nie ma pewności, czy to był to dobry ruch.

Wyniki badania a kryzys

Amerykanie nie są przekonani co do kryptowalut. Co przyczyniło się do takich opinii? Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Pew można wskazać kilka przyczyn Przede wszystkim niestabilność cen, serię bankructw i niepewność regulacyjna. To one sprawiły, że większość ludzi w USA straciła zaufanie do niezawodności i bezpieczeństwa inwestowania w kryptowaluty oraz handlu nimi. Ponadto badacze Pew uważają, że rynek kryptowalut znacznie się pogorszył po zakończeniu dłuższej hossy, która zwabiła wielu inwestorów do kupowania aktywów cyfrowych. Co więcej, w ostatnich miesiącach duże banki i giełdy kryptowalut upadły w wyniku skandalu i braku płynności. Amerykańskie organy regulacyjne zintensyfikowały kontrolę w odpowiedzi na te zawirowania, co tylko zwiększyło niepewność wobec kryptowalut. Prawie 40% Amerykanów, którzy „słyszeli o kryptowalutach”, stwierdziło, że „wcale nie są pewni” lub „nie są zbyt pewni” co do bezpieczeństwa handlu walutami cyfrowymi.

Zobacz też: Eksperci przewidują, że ta gospodarka ucierpi najbardziej

Krypto budzą większe zaufanie niż… politycy

Pomimo słabej pozycji, kryptowaluty w sondażach zaufania były oceniane lepiej niż rząd USA. Ale tylko nieznacznie. W najnowszym badaniu na ten temat, tylko dwóch na dziesięciu respondentów stwierdziło, że ufa Waszyngtonowi, oraz że robi to, co słuszne, „prawie zawsze” (2%) lub „przez większość czasu” (19%). Wyniki uzyskane przez Pew, nieco różnią się od tych, które otrzymano w innych, podobnych sondażach. Ankieta Paxos, przeprowadzona wśród 5000 dorosłych Amerykanów wykazała, że ​​75% pozostaje „pewnych lub nieco pewnych co do przyszłości kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze