Indie się nie zatrzymują! Kolejna giełda kryptowalut zainwestuje miliony dolarów w tym kraju!

Giełda kryptowalut Gemini przeznacza 2 miliardy rupii (24 miliony dolarów) na swoją ekspansję w Indiach. Środki te zostaną wykorzystane do rozwoju centrum rozwoju Gemini w Gurgaon. Giełda oświadczyła:

„Nasze zespoły z siedzibą w Gurgaon będą również odpowiedzialne za podstawowe elementy platformy. Chodzi o obszary zgodności, przepływów danych i magazynowania. Bezpieczeństwa oraz płatności, uzupełniając naszą globalną siłę roboczą liczącą ponad 500 osób.”

indie
Źródło: gemini.com/blog

Od swojego pierwotnego uruchomienia w maju, Centrum Rozwoju Geminiego w Gurgaon rozrosło się do ponad 70 pracowników. Trwają rekrutacje do stanowisk programistów, menedżerów produktów technicznych, specjalistów ds. pozyskiwania talentów, finansów, wsparcia i zgodności. Wspierając ekspansję, Gemini przywołało solidny framework wsparcia rządu indyjskiego, który pozwala na rozwijanie się startupom. Miejsce to pełni także funkcję tworzenia nowych funkcji giełdy związanych z tokenami NFT.

W kwietniu Gemini ujawniło duże plany rozwoju międzynarodowego w tym roku w regionie APAC – odnosząc się do regionu Azji i Pacyfiku. Działalność Gemini w Indiach ma być drugą co do wielkości – po siedzibie firmy w Stanach Zjednoczonych. Pravjit Tiwana, dyrektor generalny firmy ds. regionu APAC, określił Indie jako globalne centrum przedsiębiorczości i rozwoju technologicznego.

Zobacz też: Google Cloud (BigQuery) dodaje aż 11 sieci blockchain do swoich usług! Po co?

Indie i blockchain

Indie aktywnie przyjmują technologię blockchain. Około 50% rządów lokalnych i stanowych włącza ją do swoich systemów zarządzania danymi i wydawania wiarygodnych certyfikatów. W niedawno przeprowadzonym badaniu ponad 56% indyjskich firm wyraziło zainteresowanie blockchainem dla przedsiębiorstw. To wszystko w kraju, gdzie szacuje się, że baza deweloperów Web3 wynosi 10 milionów osób. W latach 2021-2022, 450 startupów Web3 w Indiach, otrzymało 1,5 miliarda dolarów inwestycji.

Kryptowaluty zyskały na znaczeniu w Indiach. We wrześniu kraj ten znalazł się na pierwszym miejscu w 2023 Global Crypto Adoption Index opublikowanym przez firmę Chainalysis zajmując się analizą blockchain. Raport pokazał, że Indie zajmują pierwsze miejsce pod względem wartości w dziedzinie finansów zdecentralizowanych i wartości usług centralnych. Kraj ten zmaga się też z plagą oszustw i scamów opartych na kryptowalutach. Rząd podejmuje natomiast proaktywne działania mające na celu ochronę obywateli Indii.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze