Hongkong rzeczywiście staje się kryptowalutową stolicą. Kolejna firma otrzymała licencję

Spółka zależna szwajcarskiego SEBA Bank otrzymała wstępną zgodę na prowadzenie działalności od Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w mieście i okręgu Hongkong.

Spółka będzie mogła obracać papierami wartościowymi, w tym produktami związanymi z aktywami wirtualnymi, takimi jak pozagiełdowe instrumenty pochodne i produkty strukturyzowane. Ponadto SEBA Hong Kong będzie mogła świadczyć usługi doradcze w zakresie papierów wartościowych i aktywów wirtualnych, a także zarządzać aktywami na rachunkach uznaniowych obejmujących tradycyjne papiery wartościowe i aktywa wirtualne.

Hongkong, Azja i Pacyfik kluczowe dla SEBA

Po wydaniu licencji SEBA Hong Kong stanie się jedną z pierwszych licencjonowanych korporacji w Hongkongu, które są upoważnione do oferowania usług inwestycyjnych z możliwościami kryptograficznymi, pozycjonując w ten sposób bank jako znaczącego uczestnika gospodarki kryptograficznej Hongkongu. Zatwierdzenie co do zasady odzwierciedla postęp SEBA Hong Kong w kierunku uzyskania oficjalnej licencji.

Urzędnicy banku podkreślili znaczenie uzyskania licencji w przyspieszeniu wysiłków banku na rzecz obsługi inwestorów kryptowalutowych w jurysdykcjach, które cenią aktywa cyfrowe. Dyskutowali równiez na temat standardów regulacyjnych Hongkongu i wyrazili entuzjazm dla rozrastania się miasta jako globalnego lidera rynku kryptowalut.

Przedstawiciele Grupy SEBA Bank podkreślili, że wstępna zgoda Komisji na prowadzenie przez bank działalności jest dowodem na zaangażowanie podmiotu banku w kwestie związane z przestrzeganiem obowiązujących prawnych. Jak zaznaczyli, licencja dla SEBA Hong Kong może potencjalnie wesprzeć bank w jego ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku. „Spółka zależna w Hongkongu ma na celu świadczenie usług zarządzania majątkiem, inwestycji i doradztwa, zapewniając bezpieczeństwo i doświadczenie klienta związane z regulowaną instytucją na poziomie lokalnym” – napisano w komunikacie.

Zobacz też: Hongkong wydał pierwsze licencje na detaliczny handel kryptowalutami

Zróżnicowana oferta

W styczniu 2023 r. SEBA Bank poinformował o uruchomieniu nowej oferty bankowości kryptograficznej. Klienci mogą odtąd wybierać między trzema programami – Gold, Platinum i Corporate. Programy Gold i ekskluzywny Platinum oferują profesjonalnym inwestorom dostęp do kryptowalut klasy instytucjonalnej i tradycyjnych usług finansowych, podczas gdy program Corporate jest skierowany do firm aktywnych w dziedzinie kryptowalut, które wymagają również tradycyjnych usług bankowych.

SEBA otworzyła swoje pierwsze biuro w Hongkongu w grudniu 2022 r.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze